Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 13.08.2020 r. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Ocena:

Budynek mieszkalny za 3,5 miliona podarowany miastu

Konin 17.09.2019 19:20

Budynek mieszkalny za 3,5 miliona podarowany miastu

Wart 3,5 miliona złotych budynek z 24 mieszkaniami przy ul. Piłsudskiego przekazany miastu! Prywatni inwestorzy - Ita Plutowska-Witaszek i Wojciech Pluta-Plutowski – w ciągu dwóch lat na miejskiej nieruchomości postawili budynek wielorodzinny i dzisiaj (16.09.2019 r.) w formie darowizny oddali go miastu. – Jesteśmy świadkami historycznej chwili. Takie gesty zdarzają się bardzo rzadko – mówił prezydent Konina Piotr Korytkowski. – Podjęliśmy świadomie taką decyzję i ją zrealizowaliśmy – podkreślali inwestorzy.


Na podstawie umowy z 14 lipca 2017 roku Miasto użyczyło Wojciechowi Pluta-Plutowskiemu i Icie Plutowskiej-Witaszek nieruchomość w celu wybudowania tam budynku wielorodzinnego. Po zakończeniu prac – jak było zapisane w  umowie – został on podarowany Miastu. Dach nad głową znajdzie tam 12 rodzin oczekujących na mieszkanie komunalne, wśród lokatorów są osoby z niepełnosprawnością. W przypadku 8 lokali – mieszkańców wskazała, wspierana przez inwestorów, Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie”. Co ważne, w budynku są 2 zespoły mieszkalne przeznaczone za mieszkania treningowe dla osób z niepełnosprawnościami. Jedno prowadzić będzie fundacja „Otwarcie”, a drugie Miasto Konin.

Dodajmy, że budynek powstał przy ul. Piłsudskiego 24. Ma 4 kondygnacje, jest podpiwniczony, posiada windę i  jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokale są gotowe do zamieszkania, posiadają w pełni wykończone łazienki oraz kuchnie wyposażone w kuchenki.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Polski Bon Turystyczny – trwa aktywacja bonów. Są już pierwsze płatności bonem! Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży Rozpoczęły się prace na drogach Pomóż uprzątnąć Pyzdry z „pajęczyn” Komunikat UWAGA, MOŻLIWE OPADY GRADU! Biskup Włocławski konsekrował kościół w Żychlinie Policjanci włączyli się w akcję sadzenia drzewek