Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 14.07.2020 r. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Ocena:

DROGÓWKA BĘDZIE DZISIAJ PROWADZIĆ DZIAŁANIA „TELEFON”

16.09.2019 13:39

DROGÓWKA BĘDZIE DZISIAJ PROWADZIĆ DZIAŁANIA „TELEFON”

Według miesięcznika „Auto Motor i Sport” 67% kierowców rozmawiających przez telefon podczas kierowania samochodem trzyma w ręku telefon. Za popełnienie tego wykroczenia można dostać 200 zł mandatu i 5 punktów karnych.


Używanie telefonu komórkowego podczas jazdy to prawdziwa zmora naszych dróg. Tymczasem czynność ta może nieść bardzo realne i duże niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Od dawna wiadomo, że jednoczesne wykonywanie różnych czynności manualnych (w tym przypadku kierowanie samochodem i rozmawianie przez telefon) może wywoływać tzw. „ślepotę z nieuwagi” – zjawisko opisywane w psychologii. Nawet kilkusekundowy brak skupienia i obserwacji drogi może doprowadzić do tragicznego wypadku. Dlatego też dzisiaj policjanci w całej Polsce będą mocno egzekwować przepis dotyczący nietrzymania w ręce telefonu lub mikrofonu podczas rozmowy. Zdarza się nieraz, że kierowcy rozmawiają przez telefon używając funkcji głośnego mówienia i trzymają telefon w pewnej odległości od ucha – to też jest wykroczenie. Według przepisów rozmowę telefoniczną podczas jazdy można prowadzić tylko poprzez zestawy słuchawkowe lub głośnomówiące.

Kierowca popełniający wspomniane wykroczenie może zostać ukarany 200 zł mandatem, a na jego konto przybędzie 5 punktów karnych. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że prosta słuchawka bluetooth kosztuje ¼ tego mandatu i pomoże już na zawsze uniknąć płacenia kary, żeby nie wspomnieć o niestwarzaniu zagrożenia w ruchu drogowym.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Od sierpnia nowe ceny za odpady Wiatrak jak nowy KONIN: MOBILNA PRACOWNIA MAMMOGRAFICZNA Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk pil. dr inż. Krzysztof Cur spotkał się z dowódcą 652 Regional Support Group płk Ericą Herzog oraz dowódcą 297 Regional Support Group płk Matthew Schell WEDŁUG SONDAŻY W WIELKOPOLSCE WIĘCEJ OSÓB GŁOSOWAŁO NA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO Nowy program „MOJA WODA” Stypendia dla najlepszych Na budowie wiaduktu Andrzej Duda w Słupcy!