Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 13.08.2020 r. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Ocena:

Filmy Dragana w Wieży Ciśnień

Konin 16.09.2019 13:15

Filmy Dragana w Wieży Ciśnień

Nietypowo, bo filmowo zainaugurowano w galerii sztuki „Wieża Ciśnień” nowy rok kulturalny oraz tegoroczną odsłonę „Nocy kultury”. W piątkowy wieczór (13 września) odbył się w tej placówce Centrum Kultury i Sztuki w Koninie wernisaż najnowszej twórczości koninianina, naukowca i uznanego artysty - Andrzeja Dragana.


Tym razem Andrzej Dragan na wystawie prezentuje swoje dokonania filmowe - kolejny etap jego twórczego rozwoju. Wcześniej, na dwóch wystawach, koninianie mieli okazję poznać jego dokonania w fotografii. Dodajmy - niezwykłej fotografii. Podobnie jest w przypadku siedmiu filmów, prezentowanych w galerii. Jeden z nich - 60-sekundowy „Face your mask” - został nagrodzony tego dnia aż dwoma nagrodami na prestiżowym London Fashion Film Festival – za najlepsze efekty specjalne i za reżyserię filmu, o czym poinformował jego twórca.

Filmy Dragana to miniaturowe perełki, nad którymi praca zajmuje artyście do... ośmiu godzina na jedną sekundę obrazu. Bo tu Andrzej Dragan łącząc kolejny raz swoją wyobraźnię i ogromną wiedzę stworzył narzędzia do swoistego „zakrzywiania przestrzeni”. Stąd jego obrazy robią takie ogromne wrażenie nie tylko na znawcach przedmiotu.

- Bardzo się cieszę, że kolejny raz przyjął pan zaproszenie do pokazania w naszym mieście swojej twórczości. Konin zawsze jest otwarty dla pana i zapraszamy jak tylko jest to możliwe - powiedział zastępca prezydenta Konina Witold Nowak, komplementując twórczość artysty.

Dopełnieniem filmów zrealizowanych przez Andrzeja Dragana jest dokument nakręcony na Uniwersytecie Warszawskim 13 maja 2016 roku, w którym rozmowę z naukowcem i artystą przeprowadził Grzegorz Miecugow.

Wystawę zatytułowaną „7 filmów po których robi się nie/dobrze” koniecznie trzeba zobaczyć, a czynna jest do 11 października.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Polski Bon Turystyczny – trwa aktywacja bonów. Są już pierwsze płatności bonem! Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży Rozpoczęły się prace na drogach Pomóż uprzątnąć Pyzdry z „pajęczyn” Komunikat UWAGA, MOŻLIWE OPADY GRADU! Biskup Włocławski konsekrował kościół w Żychlinie Policjanci włączyli się w akcję sadzenia drzewek