Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 22.11.2019 r. Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Ocena:

Regaty żeglarskie „O puchar Prezydenta Miasta Konina”

Konin 16.09.2019 12:59

Regaty żeglarskie „O puchar Prezydenta Miasta Konina”

 

W sobotę (14 września) na Jeziorze Pątnowskim rozegrano regaty żeglarskie „O puchar Prezydenta Miasta Konina”. Miały one rangę mistrzostw okręgu i wystartowało w nich kilkadziesiąt załóg - od klasy Optymist po jachty turystyczne.


 

W otwarciu regat uczestniczył zastępca prezydenta Konina Witold Nowak oraz wicestarosta koniński Władysław Kocaj, którzy życzyli żeglarzom sukcesów i mocnych wiatrów.

Zawody przebiegały w iście regatowej atmosferze. Silny, czasem porywisty wiatr sprawiał, że jachty malowniczo układały się na wodzie. Nie obyło się też bez wywrotek, które zakończyły się dla wszystkich szczęśliwie. Tutaj należy się ogromne uznanie załogom WOPR i OSP Cukrownia-Gosławice oraz policji, które czuwały nad bezpieczeństwem pływających.

Po zakończeniu regat i pysznej grochówce, odbyła się ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia pucharów oraz upominków.

W klasie „Open” tryumfowała załoga Tomasza Grzybowskiego. Klasę „Optymist” wygrała Julia Lewandowska, która wyprzedziła Annę Przybylską i Julię Zawadzką. W „Omedze sport” tryumfowali: Mateusz Szczepaniak, Zofia Borowska i Michał Mach. Klasę „T1” wygrali: Andrzej Kuberski i Zdzisław Dudek. W klasie „T2” najwięcej punktów w trzech biegach zgromadziła załoga Stanisław Wapniarski i Dariusz Lenartowski. Tryumfatorami klasy „T3” zostali: Paweł Czajkowski i Tomasz Gębicki.

Sobotnie regaty zakończył tortowy deser z okazji 50-lecia KŻ Bryza i 20-lecia s/y Bryza.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


TŁUMY NA POGRZEBIE 21-LATKA W KONINIE Na Kleczewskiej Już nie będzie straszył w centrum miasta Dwa areszty za znęcanie się nad rodziną. Śmiertelne strzały w Koninie Pożar oraz wypadek na ulicy Przemysłowej Ważny Komunikat APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI PREZYDENT ZWOŁAŁ NADZWYCZAJNE POSIEDZENIE POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO Zmarł Biskup Bronisław Dembowski