Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 13.08.2020 r. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Ocena: 2
2 0

Polska pod Krzyżem

Konin 05.09.2019 14:55

Polska pod Krzyżem

W związku ze zbliżającą się akcją modlitewną „Polska pod Krzyżem”, podajemy kilka ważnych informacji dla Pielgrzymów i Wolontariuszy.


 1. rzypominany, że spotkanie modlitwene "Polska pod Krzyżem" ma charakter pokutno-ekspiacyjny; prosimy, aby taki nastrój panował również podczas pielgrzymowania do Kruszyna oraz w czasie powrotu do domów.
 2. Prosimy Pielgrzymów o przybycie na spotkanie - w miarę możliwości - w stanie łaski uświęcającej (na miejscu będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, jednak może się to wiązać z bardzo długim oczekiwaniem).
 3. Prosimy o przywiezienie domowych krzyży, które będą uroczyście poświęcone podczas modlitewnego spotkania.
 4. Prosimy o zabranie ze sobą rzeczy cieplejszych oraz przeciwdeszczowych na wypadek trudniejszej pogody.
 5. Jeżeli to możliwe, prosimy o zabranie małych składanych turystycznych krzesełek bądź kocyków, na których będzie można usiąść (w sektorach nie będzie przygotowanych wcześniej miejsc siedzących: ławek, krzeseł, itp.).
 6. Na miejscu będzie możliwość zakupienia ciepłych lub zimnych posiłków (w cenie 10 zł za posiłek) oraz ciepłych lub zimnych napojów (w cenie 5 zł).
 7. Kapłani proszeni sią o zabranie ze sobą legitymacji kapłańskiej oraz alby i stuły koloru czerwonego, a szafarze świeccy ważnej legitymacji szafarza.
 8. Prosimy kapłanów i szafarzy świeckich o zabranie cyborium wypełnionego komunikantami (opatrzone wizytówką zawierającą imię i nawisko "właściciela", cyborium będzie można zdeponować przed Mszą św. w specjalnie przygotowanej w tym celu, monitorowanej kaplicy).
 9. Wszystkich kapłanów i szafarzy prosimy o zgłoszenie się do biura przepustek 14 września, do godz. 14.00.
 10. Prosimy kapłanów o włączenie się w posługę sakramentu pokuty.
 11. Wokół lotniska przygotowane będą płatne prywatne parkingi: dla autokarów - 50 zł (odległość do 500 m od miejsca wydarzenia), dla samochodów osobowych - 20 zł (odległość do 1,5 km od miejsca wydarzenia).
 12. Odprawa służb medycznych będzie miała miejsce 14 września o godz. 8.00 przy szpitalu polowym na lotnisku.
 13. Odprawa zgłoszonych wolontariuszy - 14 września, o godz. 7.30, przy wejściu do sektorów. Uwaga: Tylko zarejestrowani, bądź zgłoszeni wolontariusze mogą pełnić posługi podczas wydarzenia.
 14. Plakaty i ulotki można zamawiać przez e-mail: biuro@polskapodkrzyzem.pl podając: adres, nr. telefonu, ilość plakatów A2, A3 oraz ulotek.
 15. Prosimy, aby rozwieszać plakaty tylko w tych miejscach, w których uzyskana będzie na to zgoda.
 16. Uruchomione będą dodatkowe autobusy MPK (linia nr 13), kursujące co 20 minut na trasie: ul. Promienna (pętla) - Plac Wolności - lotnisko (pętla) od godz. 6.00 (14.09) do godz. 2.00 (15.09).

 
Uwagi dotyczące dojazdu na parkingi
 
1) Z autostrad lub dróg wojewódzkich:
 
a) Zjazd z A1 na Włocławek-Kowal (kierujemy się w Kowalu na Choceń - Śmiłowice - Kruszyn) lub na Włocławek-Michelin - Kruszyn;
b) Zjazd z A1 na Włocławek-Zachód-Poznań (kierujemy się na parkingi: samochody osobowe: w lewo na Pikutkowo - Smólsk; autokary: w prawo na Włocławek-Michelin - Kruszyn (Rondo Falbanka),
c) Droga nr 91 (stara "jedynka") od strony Torunia lub Kowala (podobnie trasa od strony włocławskiej tamy, Lipna, Płocka) – kierujemy się na ul. Wronią, Kruszyńską (od strony Torunia) lub Aleją Królowej Jadwigi (droga nr 62 - od strony Kowala, Płocka, tamy) do Ronda Falbanka, tam kierunek Włocławek-Michelin; za Michelinem - samochody osobowe zjeżdżają na Smólsk - Kruszyn, a następnie na wyznaczone parkingi;
d) Od strony Brześcia, Radziejowa, Kruszwicy, Gniezna (w Pikutkowie) samochody osobowe skręcają w prawo na Smólsk; autokary jadą prosto do Ronda Falbanka: tam kierunek Włocławek-Michelin - Kruszyn;
e) Od strony Chodcza, Chocenia, Kłodawy, Uniejowa, Zduńskiej Woli – w Kruszynie dyspozycje na odpowiednie parkingi.
 
2) Z dworca PKP/PKS Włocławek (odległość do miejsca wydarzenia - ok. 10 km) możliwość przejazdu komunikacją miejską (linia 13) z przystanku przy ul. Kilińskiego lub na Placu Wolności (ok. 600 m od dworca).
 
Pozostałe informacje:
 
a) Dla ułatwienia dojazdu do parkingów wprowadzone zostaną kierunkowe tablice informacyjne.
b) Ruchem kierować będzie Policja i oznakowani Wolontariusze.
c) Szczególna ostrożność i wzajemna życzliwość usprawni działania.
d) Obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania w przypadkowych miejscach na trasie Włocławek-Michelin, w Michelinie i Kruszynie.
e) Uprasza się o cierpliwość i duchowy, pątniczy charakter podróży.
f) Prosimy o czytelne oznakowanie pojazdów pielgrzymkowych.
g) Z pewnością przydadzą się naładowane baterie telefonów, latarki…
h) Plenerowy posterunek Policji znajduje się na placu celebry.
i) Sprawy zagubionych osób, dokumentów prowadzą punkty informacyjne na skraju placu celebry.
 
Okolicznych mieszkańców bardzo prosimy o dostosowanie swoich planów podróży na sobotę, 14 września, tak, by ominąć, w miarę możliwości, odcinek Kruszyn-Michelin, np. udając się do Włocławka przez Lubraniec, Brześć, Kowal itp. Ulica Jana Pawła II nie zostaje zamknięta dla ruchu, ale w szczytowych godzinach będzie bardzo zatłoczona. Stosując się do tej prośby, również bierzemy czynny udział w organizacji Wydarzenia. Dziękujemy.
 
Program wydarzenia „Polska pod Krzyżem” (zmiany)
 
8.00 Wymarsz sprzed kościoła św. Maksymiliana we Włocławku (ul. Zbiegniewskiej) - dla chętnych pragnących udać się pieszo na lotnisko w Kruszynie;
 
9.00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu;
 
10.45 Zawiązanie wspólnoty;
 
11.00 Różaniec: tajemnice bolesne;
 
11.30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz;
 
13.00 Przerwa na posiłek;
 
15.00 Msza Święta pod przewodnictwem i z homilią biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, poprzedzona uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego;
 
17.30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo (wersja audio) oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek
 
18.30 Przerwa;
 
20.00 Droga Krzyżowa;
 
22.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (dla chętnych);
 
03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli (Święto Matki Bożej Bolesnej)


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Polski Bon Turystyczny – trwa aktywacja bonów. Są już pierwsze płatności bonem! Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży Rozpoczęły się prace na drogach Pomóż uprzątnąć Pyzdry z „pajęczyn” Komunikat UWAGA, MOŻLIWE OPADY GRADU! Biskup Włocławski konsekrował kościół w Żychlinie Policjanci włączyli się w akcję sadzenia drzewek