Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 14.11.2019 r. Imieniny: Emila, Laury, Rogera

Ocena:

Pożar budynku gospodarczego w Kamieniu

Koło 28.08.2019 15:17

Pożar budynku gospodarczego w Kamieniu

27 sierpnia 2019r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole o godzinie 6.45 otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Kamieniu gm. Koło. Na miejsce pożaru zadysponowani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole oraz OSP Wrząca Wielka, OSP Babiak, OSP Brdów, OSP Kiełczew, OSP Dębno Królewskie.


. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że pożarem objęta jest część budynku wraz z dachem i składowane w budynku siano. W budynku znajdowało się również 38 sztuk bydła. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu objętego działaniem ratowniczym, ugaszeniu pożaru przy pomocy prądów wody, pracach rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji dachu, wyrzuceniu nadpalonego siana na zewnątrz budynku oraz izolowaniu bydła przed czynnikami pożarowymi do czasu ugaszenia pożaru. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz weterynarii stwierdził, że zwierzęta są w dobrej kondycji i nie ma potrzeby ich ewakuacji. Dochodzenie w sprawie przyczyny pożaru prowadzi policja. W wyniku pożaru spaleniu uległa połowa dachu budynku gospodarczego oraz 15 balotów siana. Pożar przez 5 godzin i 40 minut gasiło 38 strażaków.

Tekst: mł. bryg. Jacek Wiśniewsk


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


KOMUNIKAT – ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Na Kleczewskiej TERYTORIALS ZATRZYMAŁ ZŁODZIEJA NA GORĄCYM UCZYNKU Już nie będzie straszył w centrum miasta Konin: randka małżeńska Wzięli się za zieleń Ważny Komunikat APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI Ruszyły prace przy budowie ulic: Batorego, Przemysła II, Łokietka i Jana Kazimierza Nowa sala gimnastyczna