Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 13.08.2020 r. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Ocena: 1
1 0

Święto Lotnictwa w Garnizonie Powidz

Powidz 28.08.2019 09:34

Święto Lotnictwa w Garnizonie Powidz

Żołnierze i pracownicy Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego i 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego uroczyście obchodzili Święto Lotnictwa w Powidzu.


Uroczysty apel na lotnisku w Powidzu zainaugurował tegoroczne obchody Święta Lotnictwa. Już 28 sierpnia br. delegacje oraz poczty sztandarowe jednostek wchodzących w skład 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego (3. SLTr) wezmą udział w centralnych obchodach Święta Lotnictwa w Garnizonie Warszawa.

W dzisiejszych uroczystościach uczestniczyli żołnierze Dowództwa 3. SLTr oraz 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego, a także zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych, byli dowódcy i żołnierze jednostek garnizonu Powidz, żołnierze amerykańscy, reprezentanci zaprzyjaźnionych jednostek i instytucji wojskowych, służb mundurowych, duchowieństwa, a także współpracujący partnerzy społeczni.

Podczas uroczystości żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej zostali uhonorowani medalami, odznakami oraz wyróżnieniami, a awansowani na kolejne stopnie wojskowe odebrali akty mianowania.
Zastępca Dowódcy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego pułkownik pilot Grzegorz Kołodziejczyk w okolicznościowym przemówieniu podziękował wszystkim zgromadzonym za zaangażowanie i wysiłek. „To Wy, za sprawą swej codziennej służby i pracy budujecie i wzmacniacie prestiż i wielkość całych Sił Powietrznych. Nie sposób dziś wyobrazić sobie polskiego lotnictwa bez lotnictwa transportowego, bez specyfiki jego funkcjonowania, znaczenia i istoty. To zasługa Was wszystkich” – mówił pułkownik Kołodziejczyk.
 
 
 

Tekst: kpt. Martyna Fedro-Samojedny


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Polski Bon Turystyczny – trwa aktywacja bonów. Są już pierwsze płatności bonem! Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży Rozpoczęły się prace na drogach Pomóż uprzątnąć Pyzdry z „pajęczyn” Komunikat UWAGA, MOŻLIWE OPADY GRADU! Biskup Włocławski konsekrował kościół w Żychlinie Policjanci włączyli się w akcję sadzenia drzewek