Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 13.08.2020 r. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Ocena:

OSP Piekary - jubileusz 100-lecia jednostki

Dobra 20.08.2019 09:21

OSP Piekary - jubileusz 100-lecia jednostki

Obchody rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Skęczniewie. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przed strażnicą OSP w Piekarach. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości m.in. Ryszard Bartosik – Poseł na Sejm RP, mł. bryg. Arkadiusz Przybyła – Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej  Straży Pożarnej, Dariusz Kałużny – Starosta Turecki, st.kpt. Piotr Pietrucha  – Komendant Powiatowy PSP w Turku, przedstawiciele samorządów i instytucji z terenu całego powiatu, delegacje i poczty sztandarowe OSP oraz licznie zgromadzona lokalna społeczność.


Zebranym przedstawiono zarys najważniejszych wydarzeń w 100-letniej historii jednostki oraz przybliżono sylwetki najbardziej zasłużonych działaczy. Prezes OSP Piekary Roman Jałkiewicz odebrał z rąk Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Turku Grzegorza Ciesielskiego sztandar, który po chwili został udekorowany Złotym Znakiem Związku OSP RP nadanym Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekarach. Następnie Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Arkadiusz Przybyła w asyście Komendanta Powiatowego PSP w Turku st.kpt. Piotra Pietruchy dokonał uroczystego przekazania Decyzji Komendanta Głównego PSP o włączeniu jednostki OSP w Piekarach do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Kapelan Powiatowy Strażaków ks. Antoni Janicki poświęcił pamiątkową tablicę ufundowaną przez członków OSP oraz lokalną społeczność. Uroczystość była również okazją do nadania odznaczeń dla osób zasłużonych – nie tylko dla jednostki OSP w Piekarach, ale i całej gminy Dobra.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Polski Bon Turystyczny – trwa aktywacja bonów. Są już pierwsze płatności bonem! Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży Rozpoczęły się prace na drogach Pomóż uprzątnąć Pyzdry z „pajęczyn” Komunikat UWAGA, MOŻLIWE OPADY GRADU! Biskup Włocławski konsekrował kościół w Żychlinie Policjanci włączyli się w akcję sadzenia drzewek