Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 02.07.2020 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena:

Pielgrzymi Diecezji Włocławskiej weszli na Jasną Górę

Konin 14.08.2019 09:10

Pielgrzymi Diecezji Włocławskiej weszli na Jasną Górę

13 sierpnia w godzinach popołudniowych weszła na Jasną Górę była 31. Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej. Tegoroczne hasło to słowa: „W mocy Bożego Ducha”. Pielgrzymka składała się z kilku członów: 31. Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej, 29. Pieszej Pielgrzymki z Konina, 29. Pieszej Pielgrzymki z Turku i 29. Pieszej Pielgrzymki z Dzierżaw. Nad przebiegiem pielgrzymki czuwał jej dyrektor – ks. Marek Molewski.


Przed Szczytem Jasnej Góry utrudzonych pielgrzymów witał biskup włocławski Wiesław Mering.
 
W sumie wędrowało 1081 pątników, 34 kapłanów, 15 kleryków i 9 sióstr zakonnych. W grupach z Włocławka i Konina wzięło udział 15 osób na wózkach inwalidzkich. W czasie 8 dni pielgrzymi pokonali 320 km.
 
„W tym roku szczególnie myślimy o ks. kard. Stefanie Wyszyńskim, bo kilka dni przed wyjściem pielgrzymki odbyła się piękna uroczystość upamiętniająca kard. Stefana Wyszyńskiego, ponieważ w katedrze włocławskiej przyjął świecenia i był kapłanem diecezji włocławskiej. I właśnie w duchu nauczania kard. Wyszyńskiego i ‘W mocy Bożego Ducha’, w tych dwóch aspektach były wszystkie konferencje, rozważania apelowe, rozważania różańcowe - mówi ks. Marek Molewski, diecezjalny koordynator pielgrzymki - Podczas modlitwy różańcowej jedną z intencji, o którą prosił Ksiądz Biskup, było przebłaganie za wszystkie zniewagi, dotyczące szczególnie Matki Bożej. Na terenie naszej diecezji niestety miały miejsce dwa ataki na kościół i na księdza, więc ta intencja, ta boleść, która jest w sercu Pasterz Diecezji i w naszych sercach była omadlana, przepraszaliśmy Matkę Boża za wszystkie zniewagi”.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


KOLEJNE ZMIANY KADROWE W KOMENDZIE MIEJSKIEJ POLICJI W KONINIE Uwaga, możliwe opady gradu! Straciłeś pracę – sprawdź, czy otrzymasz dodatek solidarnościowy z ZUS Jeszcze tylko 2 tygodnie na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek Wielki Plac Budowy - ulica Kleczewska Andrzej Duda w Koninie! Rusza budowa największej w Koninie farmy fotowoltaicznej Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki dotyczące frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020 CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Stalowa konstrukcja na budowie wiaduktu