REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 23.08.2019 r. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży

Ocena:

Konińska Noc Spadających Gwiazd!

Konin 14.08.2019 08:33 (10 dni temu)

Konińska Noc Spadających Gwiazd!

Prezydent Miasta Konina oraz Młodzieżowa Rada Miasta Konina zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnego oglądania niezwykłego spektaklu na nocnym niebie.


14 sierpnia, w Parku 700-lecia przy ul. Harcerskiej w Koninie, na miłośników perseidów czekać będą profesjonalny teleskop oraz ekscytująca podróż po wszechświecie, w którą zabiorą obecnych - miłośnicy astronomii - Anna Pęcherska i Jarosław Przybyła. Przy ognisku i kiełbaskach, posłuchać będzie można o widocznych na niebie obiektach i niezbędnym do ich obserwowania sprzęcie. W programie "Konińskiej Nocy Spadających Gwiazd" przewidziano również oprawę muzyczną, o którą zadba DJ Sopran, Rajd Rowerowy Perseidy z PTTK oraz gwiezdne kino KDK. Przy ognisku nie zabraknie także gitar i wspólnego śpiewania, o co zadbają harcerze z ZHP Hufiec Konin, a także pokazu tańca w wykonaniu młodzieży z Children's Dance Theatre "Levenya"/Theatre of dance "Eskada"  ze Lwowa. Młodzi tancerze przebywają na terenie gminy Golina i w Koninie, w ramach Polsko-Ukraińskiej Wymiany Młodzieży 2019 „Raz na Ludowo”, na zaproszenie Stowarzyszenie Kulturalne Tradycja z Siedzibą w Węglewie.

Start imprezy - godzina 21.00. Zabierz rodzinę, przyjaciół i... kocyk!


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zguba Dojazdy do szkół na godzinę 08:00 Uczniowie bez biletów ! Food Truckowy kokurs Czytelnicy piszą - Nowy wóż strażacki Święto Wojska Polskiego w Garnizonie Powidz Jubilaci Bp Mering do pielgrzymów w Turku Blisko, coraz bliżej Piknik militarny