REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 21.09.2019 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Ocena: -1
0 1

Ewangelia na ulicach

Konin 13.08.2019 08:16

Ewangelia na ulicach

W miniony weekend na ulice Konina, Lichenia oraz Ślesina wyszło ponad 100 ewangelizatorów z kilkunastu katolickich wspólnot świeckich funkcjonujących w diecezji włocławskiej, by głosić Dobrą Nowinę mieszkańcom miast, do których zostali posłani, dzielić się doświadczeniem miłości Boga we własnym życiu zwłaszcza z tymi, którzy zerwali swój kontakt z Kościołem. Była to kolejna tego rodzaju inicjatywa na taką skalę po organizowanych w ciągu ostatnich 3 lat ewangelizacjach „miejskich”, wśród których jako przykłady można przytoczyć ewangelizacje we Włocławku, Licheniu, Koninie i Kole w niektórych przypadkach przeprowadzane już cyklicznie.


Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 9.00, po której miało miejsce błogosławieństwo i rozesłanie zebranych. Obszar docelowy objął Licheń Stary, Nowy Konin (m.in. szpital, deptaki nad jeziorem Zatorze oraz nad stawem przy ul. Harcerskiej), Stary Konin (m.in. szpital, park Chopina, Bulwar Nadwarciański, rynek) oraz Ślesin (głównie plaża, rynek).
 
Wśród form ewangelizacji prym wiodły bezpośrednie spotkania i rozmowy z mieszkańcami, w ramach których można było dzielić się świadectwem swojej wiary, jak i modlić się ze spotkanymi osobami. Na terenie licheńskiego sanktuarium Dobrą Nowinę obwieszczano także ze sceny przy radosnej muzyce i uwielbieniu. Ewangelizowani byli również zapraszani do zaangażowania się w życie własnych parafii, do lokalnych wspólnot i na planowane rekolekcje kerygmatyczne. Całość zakończyła się radosnym uwielbieniem na placu obok Golgoty na terenie licheńskiego sanktuarium rozpoczętym o godz. 18.00.
 
Podczas spotkania na terenie domu pielgrzyma Betania, ewangelizatorzy dzielili się doświadczeniem przeżytego dnia i doznaną łaską Bożą.
 
Głównym organizatorem inicjatywy były wspólnoty Ekipa dla Jezusa i młodzieżowy Ewangelizacyjny Licheński Ośrodek „Kecharitomene” funkcjonujące przy sanktuarium w Licheniu oraz Forum Nowej Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej.
 
Celem podstawowym wydarzenia było głoszenie Radosnej Nowiny o miłości Bożej w kluczu kerygmatu oraz budowaniem jedności Kościoła w dziele nowej ewangelizacji. Tego rodzaju duże zorganizowane ewangelizacje dodatkowo pomagają wielu osobom przełamać w większej grupie osobisty tzw. pierwszy lęk związany z ewangelizacją w drodze bezpośredniej rozmowy również poprzez obserwację bardziej doświadczonych ewangelizatorów.
 

Krysia Data: 13.08.2019 21:49 ID:11648
Ewangelia na ulicach a nie w kościołach ???

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Pierwszy asfalt na Kleczewskiej Wkrótce na Kleczewskiej pierwsza warstwa asfaltu Konin aktywnie w programie „Czyste powietrze” Oficjalne wyniki Konińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 Informacja w sprawie obowiązku podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej Regaty żeglarskie „O puchar Prezydenta Miasta Konina” Pałac Reymonda galerią fotografii 80. rocznica napaści sowieckiej na Polskę Ostrzeżenie meteorologiczne