Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 17.02.2020 r. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

Ocena:

Działania profilaktyczne nad Jeziorem Brdowskim

Koło 11.08.2019 08:29

Działania profilaktyczne  nad Jeziorem Brdowskim

10 sierpnia nad Jeziorem Brdowskim odbyło się kolejne profilaktyczno-edukacyjne spotkanie policjantów, strażaków, ratowników WOPR i wolontariuszy PCK z osobami wypoczywającymi nad wodą. Tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo osób przebywających nad akwenami w ramach ogólnopolskiej akcji „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… NAD WODĄ”. Kolscy policjanci uświadamiali także uczestników spotkania o negatywnych skutkach zażywania środków odurzających w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.


ypoczynek nad morzem, jeziorem lub rzeką jest bardzo popularną formą spędzania czasu wolnego wśród Polaków. Aby wakacyjny odpoczynek nad wodą kojarzył się nam wyłącznie z miłymi wspomnieniami, musimy pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad bezpieczeństwa. Dlatego też w sierpniowy weekend funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole wspólnie z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kole, strażakami OSP w Brdowie oraz pracownikami kolskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża spotkali się z osobami wypoczywającymi nad jeziorem w Brdowie, aby przypomnieć zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W ramach ogólnopolskiej akcji „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… NAD WODĄ” kolscy mundurowi przypominali m.in. aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych na plażach, a także o kategorycznym zakazie wchodzenia do wody po spożyciu alkoholu. Uczestnikom spotkania profilaktycznego udzielono instruktażu prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz jak szybko i prawidłowo wezwać pomoc w sytuacjach zagrożenia.

Ponadto policjanci w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na patoklimaty”, uświadamiali dzieci i młodzież o negatywnych konsekwencjach zażywania narkotyków. Z kolei rodzicom i opiekunom mundurowi zaprezentowali walizkę narkotykową, która zawiera substancje wyglądające identycznie jak substancje odurzające oraz przedmioty służące do ich zażywania i przechowywania. Funkcjonariusze szczegółowo omówili rodzaje uzależnień oraz sposoby postępowania w przypadku ich wystąpienia. Wskazali także zachowania, które mogą świadczyć o kontaktach młodzieży ze środkami odurzającymi i których nie należy lekceważyć.

Na zakończenie profilaktycznego spotkania każdy z jego uczestników mógł popływać łodzią motorową w towarzystwie funkcjonariuszy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brdowie.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:



Najczęściej przeglądane informacje:


Kontrole odpadów i odbierających odpady Informacja dotycząca koronawirusa Zmiana organizacji ruchu Kałek: Marzą o zmianie wozu bojowego Mieszkańcy Wyszyny zwiedzali TVP 104. urodziny Pana Romana Janickiego Uwaga, nadal będzie wiało! Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu Dzień setnych urodzin spędziła w gronie najbliższych Spotkania dotyczące ochrony ilościowej jezior