Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 09.12.2019 r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Ocena: 3
3 0

Obronimy Dom Pani Esse ?

Konin 02.08.2019 08:03

Obronimy Dom Pani Esse ?

Wielokrotnie pisalismy już o dramatycznej sytuacji z kamienicą nazywaną popularnie " Kamienicą Pani Esse".


Kamienica została wykupiona wiele lat temu od spadkobierców słynnej Koninianki i doprowadzona przez nowych właścicieli do ruiny. Nowi właściciele chcą wyburzyć kamienicę wpisaną do rejestru zabytków i wybudować w tym miejscu " coś reprezentacyjnego". Ponieważ władze miasta nie podejmują skutecznych działań mających na celu ratowanie zabytkowego obiektu, a wręcz przeciwnie , wspierają nowych włascicieli w staraniach o wykreślenie kamienicy z rejestru zabytków głos już mogą zabrać tylko mieszkańcy Konina.

Proponujemy akcję : " Obronimy Dom Pani Esse" . Akcja polegać ma na wysyłaniu drogą elektroniczną pism do Generalnego Konserwatora Zabytków o zainteresowanie się problemem. Oto adres : esp@mkidn.gov.pl.

Komentarze mozna nadsyłac także na adres naszego portalu. Postaramy się przekazać je do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nie jest to wiele, ale nikt nam nie powie, tak jak to było z innymi zniszczonymi zabytkami : " gdzie byliście ?"

Akwarela Tomasza Olszewskiego pokazuje Kamienicę Pani Esse w latach siedemdziesiatych.

student Data: 07.08.2019 20:06 ID:11604
Konin to obecnie brzydkie,odrapane miasto,nigdy nie było ładnym miastem,wiele kamienic grozi zawaleniem.Wiele obiektów bo byłych zakładach ruiny,to samo obiekty sportowe,nawet zlikwidowano basen odkryty.Konin jest w tyle za wszystkimi pod każdym względem od wielu lat,Prawda to jest

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UTRUDNIENIA W RUCHU TRWAJĄ OGLĘDZINY MIEJSCA, GDZIE ZGINĄŁ 21-LATEK Rusza inwestycja za 72,5 miliona złotych Ostrzeżenie meteorologiczne Ostrzeżenie meteorologiczne Komunikat PPU Dromo sp. z o.o. ws. utrudnień w ruchu Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego Zbiórka krwi dla naszej koleżanki Bezpieczny chodnik spełnieniem marzeń mieszkańców Konińska Barbórka