Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 14.07.2020 r. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Ocena: 1
1 0

Rocznica w Kole

Koło 01.08.2019 22:57

Rocznica w Kole

W czwartek (1 sierpnia) upamiętniliśmy 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. O godz. 17.00 zgromadziliśmy się przy naszym kościele parafialnym, gdzie modlitwę za poległych w walkach o wyzwolenie Ojczyzny oraz za wszystkich, którzy przeżyli powstańcze walki, poprowadził wikariusz ks. Paweł Śmigiel. Następnie złożono wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Koła, którzy brali udział w powstaniu w 1944 r.


W wydarzeniu wzięła udział p. Zdzisława Rzepka, mieszkanka naszego miasta, która jako 17-letnia dziewczyna uczestniczyła w powstaniu warszawskim. Wśród kameralnego grona przybyłych na uroczystość obecny był starosta kolski p. Robert Kropidłowski, burmistrz Koła p. dr Krzysztof Witkowski oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń działających na ziemi kolskiej.

tekst i zdjęcia: Marcin Nowacki


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Od sierpnia nowe ceny za odpady Wiatrak jak nowy KONIN: MOBILNA PRACOWNIA MAMMOGRAFICZNA Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk pil. dr inż. Krzysztof Cur spotkał się z dowódcą 652 Regional Support Group płk Ericą Herzog oraz dowódcą 297 Regional Support Group płk Matthew Schell WEDŁUG SONDAŻY W WIELKOPOLSCE WIĘCEJ OSÓB GŁOSOWAŁO NA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO Nowy program „MOJA WODA” Stypendia dla najlepszych Na budowie wiaduktu Andrzej Duda w Słupcy!