Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 12.07.2020 r. Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Ocena:

Poświęcenie sztandaru koła pszczelarzy

Tuliszków 30.07.2019 10:05

Poświęcenie sztandaru koła pszczelarzy

W niedzielę, 28 lipca 2019 roku, miało miejsce poświęcenie sztandaru koła pszczelarzy w Tuliszkowie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną w parafialnej świątyni o godzinie 11.00, której przewodniczył ks. prałat Stanisław Nowak.


W Eucharystii uczestniczyli m.in.: Tadeusz Dylon - prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie, poseł Ryszard Bartosik, Krzysztof Grabowski - wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Roman - burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków oraz prezesi 22 kół zrzeszonych w Regionalnym Związku Pszczelarzy w Koninie wraz z pocztami sztandarowymi. O oprawę muzyczną zatroszczyła się Orkiestra Dęta z Tuliszkowa.
 
W homilii Ksiądz Proboszcz podkreślił szczególną rolę pszczół w życiu człowieka i przyrody; pszczelarze zaś to nie tylko hodowcy pszczół, ale ludzie kochający swoją pracę, pszczoły i środowisko naturalne.
 
Po homilii nastąpiło poświęcenie sztandaru, którego dokonał Ksiądz Prałat.
 
Na zakończenie Mszy św. głos zabrał Roman Kowalak - prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Koninie. Pogratulował pszczelarzom nowego sztandaru, podkreślając jego znaczenie i rolę dla prestiżu koła oraz życząc dalszych sukcesów w działalności stowarzyszenia.
 
Po Eucharystii pszczelarze, ich rodziny oraz zaproszeni goście udali się do Hali Sportowej na okolicznościową akademię.
 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki dotyczące frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020 CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Od sierpnia nowe ceny za odpady Wiatrak jak nowy KONIN: MOBILNA PRACOWNIA MAMMOGRAFICZNA Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk pil. dr inż. Krzysztof Cur spotkał się z dowódcą 652 Regional Support Group płk Ericą Herzog oraz dowódcą 297 Regional Support Group płk Matthew Schell Nowy program „MOJA WODA” Stypendia dla najlepszych Na budowie wiaduktu Andrzej Duda w Słupcy!