Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 09.07.2020 r. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Ocena:

Uroczystości odpustowe Przemienienia Pańskiego w Galewie

Turek 28.07.2019 08:03

Uroczystości odpustowe Przemienienia Pańskiego w Galewie

W dzień Pańskiego Przemienienia (6 sierpnia) parafia Galew rozpoczyna IX ostatni rok nowenny przygotowującej naszą Wspólnotę do 175 rocznicy budowy świątyni na Wzgórzu Galewskim i 100-lecia erygowania Parafii, który przypadać będzie w roku 2020.


Uroczystości odpustowe poprzedza nowenna, w czasie której, między innymi w niedzielę 28 07 o godz. 16.00 będzie sprawowana msza św. w intencji zmarłych fundatorów, dobrodziejów, pielgrzymów, pątników i parafian Góry Przemienienia w Galewie zaś w niedzielę 4 sierpnia o godz. 16.00 zostanie odprawiona przez ks. Dawida Majdę COr ze Świętej Góry w Gostyniu msza św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego w int. zm. ks. kan. Stanisława Gołębiewskiego.
 
Uroczystości odpustowe rozpoczynają się w wigilię (poniedziałek, 5.08) mszą św. o godz. 19.00 na którą przybędą pieszo pielgrzymi z par. Kaczki wraz ze swym duszpasterzem ks. prob. Pawłem Zalewskim. W dniu odpustu, tak jak to czynią od roku 1852 na msze św. o godz. 10.00 przybędą pieszo pątnicy z wszystkich parafii Turku. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie ks. dr Tomasz Nowaczek MIC, Prowincjał Księży Marianów.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Andrzej Duda w Koninie! Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki dotyczące frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020 CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Wnioski o tarczę złożysz tylko przez Internet Od sierpnia nowe ceny za odpady TEST&GO ponownie w Ostrzeszowie Wiatrak jak nowy Kino pod Gwiazdami już w piątek! KONIN: MOBILNA PRACOWNIA MAMMOGRAFICZNA Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk pil. dr inż. Krzysztof Cur spotkał się z dowódcą 652 Regional Support Group płk Ericą Herzog oraz dowódcą 297 Regional Support Group płk Matthew Schell