Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 09.07.2020 r. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Ocena: 1
1 0

Przewodniczącego z PO zastąpił przewodniczący z Lewicy

Konin 26.07.2019 18:10

Przewodniczącego z PO zastąpił przewodniczący z Lewicy

Tadeusz Wojdyński nowym przewodniczącym Rady Miasta Konina. Tak, w tajnym głosowaniu, zdecydowali konińscy radni. Wojdyński, którego zgłosiła Lewica, uzyskał 12 głosów poparcia. Jego kontrkandydatem był radny niezrzeszony Maciej Ostrowski, którego zgłosił klub radnych PiS. Za kandydaturą Ostrowskiego głosowało 11 radnych. Podczas dzisiejszego głosowania klub radnych Koalicji Obywatelskiej nie wystawił swojego kandydata.


Tym samym Tadeusz Wojdyński zastąpił Wiesława Steinke, który na poprzedniej nadzwyczajnej sesji złożył rezygnację z tej funkcji.

Tadeusz Wojdyński przez 8 lat pełnił już obowiązki przewodniczącego Rady. – Bycie przewodniczącym wymaga znajomości porządku prawnego, posiadania umiejętności łagodzenia sporów, dobrej organizacji pracy Rady. To poddawanie się nieustannej presji i ocenie, dlatego musi to być właściwa osoba na właściwym miejscu. Zaufanie, którego udzieliła Panu Rada ja też podzielam. Myślę, że współpraca będzie przebiegała bez komplikacji – powiedział, po wyborze przewodniczącego, prezydent Konina Piotr Korytkowski.

bt Data: 26.07.2019 22:18 ID:11541
zamienił stryjek siekierkę na kijek

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Andrzej Duda w Koninie! Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki dotyczące frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020 CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Wnioski o tarczę złożysz tylko przez Internet Od sierpnia nowe ceny za odpady TEST&GO ponownie w Ostrzeszowie Wiatrak jak nowy Kino pod Gwiazdami już w piątek! KONIN: MOBILNA PRACOWNIA MAMMOGRAFICZNA Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk pil. dr inż. Krzysztof Cur spotkał się z dowódcą 652 Regional Support Group płk Ericą Herzog oraz dowódcą 297 Regional Support Group płk Matthew Schell