Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 09.07.2020 r. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Ocena: 3
3 0

Minister broni Kamienicy Pani Esse !

Konin 25.07.2019 09:54

Minister broni Kamienicy Pani Esse !

Po raz kolejny minister odrzucił wniosek Andrzeja Ż. , właściciela „ Kamienicy Pani Esse” o wykreślenie obiektu z rejestru zabytków. Minister, po raz kolejny, odmówił wydania takiej decyzji uzasadniając  to wartościami historycznymi, architektonicznymi i stanem zachowania budynku.


Obiekt, po wykupieniu go od spadkobierców Pani Łucji Esse został , według wielu opinii, celowo narażony na zniszczenie z zamiarem wyburzenia i pobudowania nowego obiektu. Zgoda  na skreślenie z listy zabytków była by jednocześnie zgodą na wyburzenie i niezasłużoną premią za doprowadzenie do zniszczenia zabytku.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Andrzej Duda w Koninie! Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki dotyczące frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020 CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Wnioski o tarczę złożysz tylko przez Internet Od sierpnia nowe ceny za odpady TEST&GO ponownie w Ostrzeszowie Wiatrak jak nowy Kino pod Gwiazdami już w piątek! KONIN: MOBILNA PRACOWNIA MAMMOGRAFICZNA Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk pil. dr inż. Krzysztof Cur spotkał się z dowódcą 652 Regional Support Group płk Ericą Herzog oraz dowódcą 297 Regional Support Group płk Matthew Schell