Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 05.12.2019 r. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Ocena:

Komendanci wmurowali tubę pamięci

Konin 25.07.2019 08:09

Komendanci wmurowali tubę pamięci

Komendant Miejski Policji w Koninie wraz z zastępcami i w towarzystwie kadry kierowniczej konińskiej komendy pozostawili dzisiaj pamiątkę dla przyszłych pokoleń. Wmurowali specjalną tubę, do której włożono wiele informacji na temat dzisiejszej komendy.


Punktualnie w południe w dzień 100. rocznicy powołania Policji Państwowej konińscy policjanci na czele z szefem mł. insp. Pawłem Kiliańczykiem i zastępcami: podinsp. Mariuszem Jaworskim i nadkom. Romanem Pankowskim wmurowali „kapsułę czasu”. Jest to metalowa tuba, do której włożono zdjęcia dzisiejszej kadry, budynków konińskiej komendy oraz wszystkich podległych komisariatów i posterunku. Otwierający kapsułę dowiedzą się też o strukturze naszej jednostki, jej regulaminie i szczegółowym podziale stanowisk pomiędzy wydziałami.

Od kilku tygodni powstawało specjalne miejsce, w którym dzisiaj kapsuła została umieszczona. Komendanci oraz przedstawiciele kadry kierowniczej zabetonowali to miejsce i będzie teraz czekać na otwarcie. Ile lat? Nie wiadomo. Raczej nikt z pracujących dzisiaj policjantów przy takim otwarciu nie będzie obecny. Zastanawialiśmy się też, czy otwierający kapsułę np. za 100 lat będą mieli w ogóle odpowiednie narzędzia, żeby odczytać dane zawarte na pamięci pendrive. Jeżeli sobie z tym poradzą, to zdobędą szeroką wiedzę na temat dzisiejszej komendy, jej załogi, sprzętu transportowego, a nawet wyników osiągniętych w 2018 roku.

Marcin Jankowski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


TŁUMY NA POGRZEBIE 21-LATKA W KONINIE UTRUDNIENIA W RUCHU TRWAJĄ OGLĘDZINY MIEJSCA, GDZIE ZGINĄŁ 21-LATEK Ostrzeżenie meteorologiczne KONIEC REMONTU MOSTU NAD WARTĄ Ostrzeżenie meteorologiczne Komunikat PPU Dromo sp. z o.o. ws. utrudnień w ruchu Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego Zbiórka krwi dla naszej koleżanki UWAGA, BADANIA TERENOWE NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH!