Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 15.12.2019 r. Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Ocena: 0
1 1

Wojewoda żąda zwrotu dotacji

Koło 23.07.2019 13:40

Wojewoda żąda zwrotu dotacji

W ostatni piątek do Urzędu Miejskiego w Kole wpłynęła ponowna decyzja Wojewody Wielkopolskiego o zwrocie przez miasto 240 tysięcy dotacji na uruchomienie Domu Seniora, wraz z odsetkami. Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski zabiera głos w sprawie.


Dzienny Dom Senior+ w Kole funkcjonuje od maja 2018 r. Placówka na początku działalności przeszła szereg kontroli: z Urzędu Wojewódzkiego, Komisji Rewizyjnej, audyt wewnętrzny, a wszystkie ujawniły szereg nieprawidłowości.

Dom ograniczał się do "bardzo niewielkiego" minimum wymagań programu Senior+ względem uczestników. Na skutek nieprawidłowości, przede wszystkim niezgodnego z umową terminu uruchomienia placówki, Urząd Miejski został wezwany przez wojewodę do zwrotu 240 tys. zł. dotacji udzielonej na jej utworzenie. Burmistrz wykorzystał ścieżkę odwoławczą, wystąpił do Ministerstwa Finansów o zmianę woli wojewody. Ministerstwo przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Wojewodę Wielkopolskiego. Tymczasem przed kilkoma dniami wpłynęła ponowna decyzja Wojewody Wielkopolskiego o zwrocie
240 tysięcy dotacji wraz z odsetkami.

- Nieudolność poprzedniej władzy wykonawczej naszego miasta (burmistrza) tym właśnie obecnie skutkuje. Przed wydaniem pierwszej decyzji wojewoda prosił o wyjaśnienia jednak nikt się do Poznania wtedy nie pofatygował. Od decyzji złożymy odwołanie, a jeśli przyjdzie do zwrotu z pewnością osoby za to odpowiedzialne, a których już nie ma w Urzędzie Miejskim, poniosą konsekwencje - powiedział obecny włodarz Krzysztof Witkowski.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komendant wyróżnił policjantów i pracowników Rusza inwestycja za 72,5 miliona złotych Ostrzeżenie meteorologiczne Ostrzeżenie meteorologiczne Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Koninie zawieszony Zbiórka krwi dla naszej koleżanki Konińska Barbórka Bezpieczny chodnik spełnieniem marzeń mieszkańców Ostrzeżenie meteorologiczne - marznące opady Murem za Świerkiem