Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 14.12.2019 r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Ocena: 1
1 0

Dzielnicowi na rowerach

Konin 22.07.2019 15:30

Dzielnicowi na rowerach

Strzałem w dziesiątkę okazał się pomysł wyposażenia dzielnicowych w dwa rowery. Odbieramy wiele pozytywnych sygnałów od mieszkańców, których widok policjanta na rowerze bardzo cieszy. Dzielnicowi docierają w miejsca, gdzie ze względu na infrastrukturę bywali nieczęsto.


Kilka tygodni temu informowaliśmy o zakupie dwóch rowerów oraz wyposażenia do pełnienia służby dla czterech dzielnicowych. Od tego momentu właściwie codziennie rowerowe patrole pojawiają się na ulicach Konina. A właściwie precyzyjnie rzecz ujmując, pojawiają się w różnych zakamarkach Konina.

Według zamysłu rowery miały ułatwić dzielnicowym szybkie dotarcie do miejsc, które ze względu na infrastrukturę są trudno dostępne dla policyjnych radiowozów, a dotarcie do nich pieszo pochłonęło by dużo czasu. Pomysł okazał się bardzo trafiony. Dzielnicowi sprawnie pokonują niemało kilometrów dziennie i patrolują miejsca, w których wcześniej widywani byli sporadycznie.

Ich obecność nie uszła uwadze mieszkańców. Wielu z nich już chwali nowy pomysł i cieszy się z obecności policjantów w swoim otoczeniu. Jak podkreślają dzięki tak zorganizowanej służbie wiele miejsc zyskało na bezpieczeństwie.

Marcin Jankowski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Rusza inwestycja za 72,5 miliona złotych Ostrzeżenie meteorologiczne Komendant wyróżnił policjantów i pracowników Ostrzeżenie meteorologiczne Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Koninie zawieszony Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego Zbiórka krwi dla naszej koleżanki Konińska Barbórka Bezpieczny chodnik spełnieniem marzeń mieszkańców Ostrzeżenie meteorologiczne - marznące opady