Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 15.07.2024 r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza

Ocena: 3
3 0

Bp Mering do Diecezjan: stańmy pod Krzyżem naszego Pana

Konin,Turek,Koło,Słupca 20.07.2019 07:26

Bp Mering do Diecezjan: stańmy pod Krzyżem naszego Pana

W święto Podwyższenie Krzyża Świętego (14 września) przeprowadzona zostanie akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. Będzie to odpowiedź na ataki wymierzone w Kościół, rodzinę, patriotyzm. Ksiądz biskup Wiesław Mering apeluje do diecezjan o entuzjastyczne włączenie się w tę inicjatywę.
 
Poniżej publikujemy treść apelu Pasterza Diecezji.


Drodzy Bracia w Kapłaństwie!

Drodzy Diecezjanie!

 

Po raz kolejny wierni świeccy w naszym kraju wyszli z inicjatywą ogólnopolskiej modlitwy w intencji Ojczyny. Po pięknym świadectwie wiary, jakim była „Wielka Pokuta” oraz „Różaniec do granic”, tym razem zostaliśmy zaproszeni, aby 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, wspólnie stanąć pod Krzyżem naszego Pana, aby uczynić Go w centrum naszego życia osobistego i społecznego

Główne obchody tego wydarzenia będą miały miejsce w najstarszym polskim sanktuarium na Górze Świętego Krzyża (diecezja sandomierska). Najlepiej byłoby pielgrzymować do tego wyjątkowego miejsca. Mam jednak świadomość, że nie wszyscy będą mogli udać się na świętą górę, dlatego zwracam się z gorącym apelem do moich Diecezjan o włączenie się w to wydarzenie w swoich parafiach! Niech z całą mocą popłynie z naszych wspólnot błagalne wołanie do Boga o Jego pomoc i obronę w czasie doświadczeń, które nas dotykają! Weźmiemy w ten sposób udział w duchowej walce o rodzinę, Polskę, Kościół i całą chrześcijańską cywilizację, a także wyrazimy sprzeciw wobec mnożących się profanacji, szyderstw i zniewag świętych znaków chrześcijaństwa.

Proszę Księży Proboszczów, aby po Mszy św., w dniu 14 września, udali się wraz z wiernymi do misyjnego krzyża. Niech zabrzmi tam stosowna pieśń, litania do Krzyża Świętego oraz dziesiątek różańca w intencji Ojczyny. W miarę możliwości już przed Mszą św. adorujmy - choćby przez pół godziny - Najświętszy Sakrament. W ten sposób złączymy się z uroczystościami odbywającymi się na Górze Świętego Krzyża.

Historia naszego narodu, tak bardzo naznaczona cierpieniem, męczeństwem, ale również heroiczną wiarą przynagla nas, wiernych Diecezji, która podczas II wojny światowej straciła ponad połowę swojego duchowieństwa, aby, tak jak nasi Ojcowie w chwilach próby, wpatrywać się w krzyża Chrystusa, wołając: „Wybaw nas Panie!”.

Przygotujmy naszych parafian do tego wydarzenia podając dużo wcześniej właściwe informacje i zmobilizujmy wiernych do licznego w nim udziału. 14 września bądźmy razem pod krzyżem, „na którym zawisło Zbawienie świata”.

Proszę także, Księży Proboszczów, aby zgłaszali udział swoich parafii w akcji „Polska pod Krzyżem” poprzez stronę internetową  www.polskapodkrzyzem.pl.

Na czas przygotowań oraz głębokie duchowe przeżycie wyjątkowej akcji udzielam pasterskiego błogosławieństwa
 

+ Wiesław Mering

Biskup Włocławski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)