Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 27.07.2021 r. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Ocena: 1
1 0

Woda w Słupcy

Słupca 13.07.2019 16:19

Woda w Słupcy

W czasie wielu minionych dekad do picia wody z kranu odnosiliśmy się z nieufnością. Badania opinii publicznej wskazują, że większość Polaków wciąż nie jest do niej przekonana, ale rośnie liczba osób, które piją kranówkę.
Lata temu powodem nieufności było przede wszystkim to, że woda wodociągowa najzwyczajniej niemiło pachniała i często ze względu na dużą zawartość żelaza pozostawiała rdzawe osady na armaturze łazienkowej, co w odczuciu konsumenta sprawiało, że oceniał produkt jako niebezpieczny.


Wiele osób wciąż obawia się, że nieprzegotowana woda z kranu może im zaszkodzić. Mało kto zdaje sobie sprawę , że zwykła kranówka jest prawdziwą „wodą życia”: zawiera minerały, na czele z takimi pierwiastkami jak wapń czy magnez. Jest najbardziej przebadanym produktem żywnościowym, szczególnie pod względem zanieczyszczeń. Spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa Unii Europejskiej i Światowej Organizacji zdrowia (WHO) i jak najbardziej jest zdatna do picia.
Wiedza o jakości wody z kranu powinna być powszechna i tak samo rozpropagowana jak w krajach zachodnich, gdzie picie kranówki dziś nikogo już nie dziwi. Z tego też powodu pragniemy promować picie wody prosto z kranu. Nie ustępuje ona jakością tej z butelek.
Słupecka woda wodociągowa (Słupczanka) to woda pobierana z najgłębszych warstw wodonośnych. Jest czysta mikrobiologicznie i ze względu na fakt, że już w głębinie spełnia wszystkie normy określone przepisami nie podlega skomplikowanym systemom uzdatniania. Podlega jedynie procesowi natleniania czystym tlenem, który ma za zadanie zapobiec wtórnemu zanieczyszczeniu.

ekolog Data: 15.07.2019 08:17 ID:11491
fajnie to wygląda - jak zespół połączonych pisuarów, dla młodych i starych :) Proszę nie sikać na trawniki.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)