Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 21.09.2019 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Ocena:

Osada z Brdowa zajęła 2. miejsce

Babiak 10.07.2019 09:53

Osada z Brdowa zajęła 2. miejsce

Osada z Brdowa zajęła 2. miejsce. Stało się to podczas Centralnych Kontrolnych Regatach Wioślarskich młodzików i juniorów młodszych w Kruszwicy.


Absolwenci klasy 3 gimnazjum i klasy 8 Szkoły Podstawowej w Brdowie, od 29 do 30 czerwca br., uczestniczyli w Centralnych Kontrolnych Regatach Wioślarskich młodzików i juniorów młodszych w Kruszwicy. Młodzicy ścigali się na dystansie 1 500 metrów, a juniorzy młodsi na 2 000 metrów, na torze regatowym na Gople, pod Mysią Wieżą. Młodzi zawodnicy płynęli najpierw przedbiegi, aby się zakwalifikować do finału A. Pozostali płynęli w finałach B, C i D.

Brdowska czwórka podwójna dziewcząt ze sternikiem, która od początku sezonu odnosi sukcesy, tym razem także nie zawiodła. W finale A osada z Brdowa zajęła 2. miejsce. Dzień wcześniej, w przedbiegach, dziewczęta także były drugie. Takie samo miejsce, w finale B, zajął młodzik Oskar Junkiert.

Start wioślarzy z Brdowa był kolejnym sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski w tej dyscyplinie. Mimo wakacji nasi wioślarze trenują na Jeziorze Brdowskim. W tym wysiłku wspierają ich druhowie OSP Brdów, zabezpieczając treningi. Dziękuję zawodnikom i trenerowi, ze mimo letniego wypoczynku, mocno pracują – powiedział Dariusz Racinowski. – Wreszcie nasi zawodnicy mogą rywalizować z innymi klubami, nawet tymi największymi, jak równy z równym. Ciężka praca zaczyna przynosić efekty – dodał Bartosz Mikołajczyk.

źródło i zdjęcia: MKS „Brdów”


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Pierwszy asfalt na Kleczewskiej Wkrótce na Kleczewskiej pierwsza warstwa asfaltu Konin aktywnie w programie „Czyste powietrze” Oficjalne wyniki Konińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 Informacja w sprawie obowiązku podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej Regaty żeglarskie „O puchar Prezydenta Miasta Konina” Pałac Reymonda galerią fotografii 80. rocznica napaści sowieckiej na Polskę Ostrzeżenie meteorologiczne