Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 12.07.2020 r. Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Ocena:

W Malanowie powstała siłownia zewnętrzna i plac zabaw

Malanów 28.06.2019 09:32

W Malanowie powstała siłownia zewnętrzna i plac zabaw

W czerwcu br. zakończono prace nad nową infrastrukturą przy Gminnym Przedszkolu w Malanowie. W ramach projektu został utworzony ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci oraz siłownia zewnętrzna. Wykonanie przedsięwzięcia przyczyniło się do stworzenia warunków do aktywnego wypoczynku i zagospodarowania czasu wolnego mieszkańców gminy Malanów, w szczególności jej najmłodszych mieszkańców i ich opiekunów.


Poprawiła się także estetyka miejscowości. Stworzony został bezpieczny oraz dostosowany do oczekiwań i potrzeb maluchów plac zabaw i strefa aktywnego wypoczynku dla ich opiekunów. Plac zabaw służyć będzie rozwojowi zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu dziecka a siłownia zewnętrzna stanie się miejscem aktywnego wypoczynku dla osób dorosłych. O tym fakcie mogły się przekonać dzieci z Gminnego Przedszkola w Malanowie, dla których członkowie stowarzyszenia „Nadzieja” zorganizowali imprezę pn: „Dziś bawimy się jak dawniej – zabawa łączy pokolenia”. Dzieci wspólnie z osobami ze Stowarzyszenia „Nadzieja” i Stowarzyszenia Emerytów bawiły się na placu zabaw.

Spotkanie to było okazją do wspólnej zabawy. Członkowie stowarzyszeń przygotowali dla najmłodszych gry i zabawy, w które bawili się w czasach ich dzieciństwa. Był to ciekawie i aktywnie spędzony czas. Seniorzy pokazali dzieciom często zapomniane gry i zabawy, a przekazywanie tych wartości jest ważnym elementem naszej kultury i tradycji. Wspólne zabawy przyczyniły się do integracji międzypokoleniowej mieszkańców Gminy Malanów.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS – rozwój lokalny kierowany przez społeczność), poddziałania 19.2: "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020".


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki dotyczące frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020 CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Od sierpnia nowe ceny za odpady Wiatrak jak nowy KONIN: MOBILNA PRACOWNIA MAMMOGRAFICZNA Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk pil. dr inż. Krzysztof Cur spotkał się z dowódcą 652 Regional Support Group płk Ericą Herzog oraz dowódcą 297 Regional Support Group płk Matthew Schell Nowy program „MOJA WODA” Stypendia dla najlepszych Na budowie wiaduktu Andrzej Duda w Słupcy!