Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 20.04.2024 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Ocena:

Jak skonsolidować długi?

26.06.2019 11:23

Jak skonsolidować długi?

Spirala zadłużenia jest jednym z największych problemów, z jakimi można się zderzyć. Wielokrotne pożyczki często powodują sytuację, w której kolejne zadłużenia są przeznaczone na spłatę istniejących już zobowiązań. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wciąż są możliwości na wyjście z problemu, należy jedynie wybrać odpowiednie rozwiązania, które sprawią, że znów rata będzie akceptowalna i przyjemna dla budżetu. Sprawdź, jak możesz wykonać, aby spłata zadłużenia oraz wyjście z długów było możliwe.

  • Warto skontaktować się z bankiem, aby poznać możliwości przedłużenia okresu spłaty.

  • Gdy Twoja pożyczka jest ubezpieczona, to możesz zrezygnować z ubezpieczenia.

  • Dobrym rozwiązaniem jest konsolidacja zadłużenia.

  • Skontaktuj się z profesjonalistami.

 

 

 

Gdy zorientujesz się, że zaczynasz mieć problemy ze spłatą zadłużenia, swoje pierwsze kroki należy skierować do jednej z placówek bankowych. Twój doradca powinien odpowiednio przeanalizować Twoją sytuację i odpowiednio Ci doradzić. Zazwyczaj rozwiązaniem jest konsolidacja długu, czyli zebranie kilku zadłużeń w jedno, o mniejszej racie. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które zostanie Ci zaproponowane. Jednak nie zawsze takie pożyczki konsolidacyjne będą rozwiązaniem. Twoja zdolność kredytowa może być zbyt niska do takiego działania.

Innym rozwiązaniem jest próba wydłużenia okresu spłaty Twojej pożyczki. Działanie takie sprawi, że Twoja miesięczna rata, którą płacisz z tytułu tego zobowiązania, będzie dużo niższa niż jej pierwotna wersja. Minusem tego rozwiązania jest to, że rata jednego zadłużenia jest zmniejszana, a do tego całkowita wysokość zadłużenia ulegnie wydłużeniu.

Warto też przyjrzeć się swoim kredytom. Często możesz znaleźć takie, które są ubezpieczone. Doradcom bankowym zależy na tym, aby każdy klient, który bierze kredyt, zainteresował się jego ubezpieczeniem, jednak klient nie zawsze go potrzebuje. Musisz wiedzieć, że zawsze możesz zrezygnować z ubezpieczenia, co może zmniejszyć Twoją ratę. Warto jednak pamiętać, że przed podjęciem takiego działania musisz dokładnie przeczytać swoją umowę kredytową, czy rezygnacja z takiego ubezpieczenia nie spowoduje zwiększenia marży. Niestety, ale często takie zapisy są praktykowane i w przypadku zaistnienia takiej sytuacji, rezygnacja z ubezpieczenia zobowiązania może nie przynieść spodziewanej oszczędności.

Warto też skontaktować się ze specjalistami, którzy pomogą Ci wyjść z długów, lub udzielą Ci pożyczki pomimo posiadania znacznego zadłużenia. Możesz ich znaleźć, odwiedzając stronę https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/.



Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)