Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 04.08.2020 r. Imieniny: Dominiki, Dominika

Ocena: 4
4 0

Zmiany prezesów

Konin 25.06.2019 10:11

Zmiany prezesów

Zmiany na stanowiskach prezesów dwóch spółek miejskich. W poniedziałek, 24 czerwca br., Rada Nadzorcza MZGOK Sp.  z o.o. odwołała Jana Skalskiego ze stanowiska prezesa zarządu. Jednocześnie powołała na to miejsce Henryka Drzewieckiego. W przypadku
PGKiM Sp. z o.o. Rada Nadzorcza odwołała z funkcji prezesa - Jarosława Derdzińskiego. Jego obowiązki przejmie Michał Zawadzki. Nowi prezesi zaczną pełnić funkcję od 1 lipca br.


- Dokonując zmian, kierujemy się interesem miasta oraz wykonujemy uprawnienia, jakie przysługują właścicielowi, czyli Prezydentowi Miasta Konina. Nowym prezesom zaproponowaliśmy kontrakty na zmienionych warunkach, które są znacznie korzystniejsze zarówno dla spółek, jak i dla miasta. Nowi prezesi to menadżerowie o wieloletnim doświadczeniu w zarządzaniu firmami różnych gałęzi gospodarki – wyjaśnia Piotr Korytkowski, prezydent Konina. Dodajmy, że prezydent obniżył wartość ich kontraktów,  a także wyeliminował klauzulę o półrocznym zakazie konkurencji, która - w przypadku ewentualnego rozwiązania kontraktów – rodziłaby dodatkowe, zdaniem prezydenta, nieuzasadnione koszty dla miasta.

Kopernik Data: 25.06.2019 10:44 ID:11410
Proszę podać w jakiej wysokości te kontrakty. Mieszkańcy chcą wiedzieć ile będą się zrzucać na pensję prezesów.
xYz Data: 25.06.2019 19:32 ID:11417
Prosze podac do publicznej wiadomosci wysokosc kontraktow, ilu zastepcow prezesow maja te spolki i wysokosc ich kontraktow. Oczekujemy tez informacji czy odwolanie prezesow powoduje wyplate odpraw, a jesli tak to wysokosc tych odpraw. Mieszkancom Konina, jako wlascicielom tych spolek nalezy sie pelna informacja.
abc Data: 26.06.2019 10:25 ID:11423
Wreszcie !

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Przysługuje Ci bon turystyczny – załóż konto na PUE ZUS Policjant, który zastrzelił 21-latka wciąż nie został przesłuchany. Ojciec chłopaka twierdzi, że policja go Rozpoczyna się największa inwestycja w Kole! Kolejna droga gminna przejdzie metamorfozę. Miodowy Rajd Rowerowy Złote Gody Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ Wyszyna w czołówce plebiscytu 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży