Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 04.08.2020 r. Imieniny: Dominiki, Dominika

Ocena: -1
0 1

Strategia oparta na energii mieszkańców

Konin 19.06.2019 11:49

Strategia oparta na energii mieszkańców

Była międzypokoleniowa energia i burza mózgów, choć nie brakowało twórczych sporów! Około 130 mieszkańców Konina - wśród nich m.in.: nauczyciele, aktywiści, ekolodzy,  uczniowie, urzędnicy, przedsiębiorcy, seniorzy, ludzie kultury i sportu, prezydenci Konina - budowało nową strategię rozwoju miasta. Był to pierwszy tak duży warsztat. Odbył się pod hasłem „Kreujemy razem”. Miejscem pracy była uczelniana aula PWSZ przy ul. Przyjaźni. 


- Wspaniałe miasto ma klarowność celu i wie, dokąd zmierza. Dlatego chcemy dążyć do jednej wspólnej wizji przyszłości. I chcemy ją tworzyć wspólnie z Wami! Konin Zielone Miasto Energii opiera się na mocnych stronach i obecnej tożsamości naszego miasta, ale odwołuje się też do nowoczesnych trendów o wysokim potencjale rozwoju. Dzisiaj wspólnie utwierdzimy się w tym, czy wizja jest właściwa. Dziękuję, że jesteście! Że tylu ludzi chce tworzyć przyszłość miasta! –powiedział, otwierając spotkanie, prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Wszystkie osoby, które 18 czerwca pojawiły się w PWSZ, zostały podzielone na 20 zespołów. O przydziale do określonego stolika decydował przypadek, dlatego w każdym zespole byli przedstawiciele różnych środowisk - często osoby, które wcześniej się nie znały. Podczas pięciogodzinnej pracy zespoły pracowały nad określeniem misji, wartości, obszarów i celów strategicznych ważnych dla realizacji idei Konin Zielone Miasto Energii. W finale zespoły przedstawiły swoje propozycje konkretnych działań, dotyczące np. wspierania małych przedsiębiorców, aktywizacji mieszkańców, promocji inicjatyw oddolnych.

- Największym wyzwaniem dla Konina jest zwiększenie potencjału rozwojowego miasta. Miastu potrzebna jest nowa idea, która stanie się silną platformą przyciągania nowych mieszkańców, turystów, studentów i inwestorów – stwierdził zastępca prezydenta ds. gospodarczych Paweł Adamów.

Wypracowane podczas warsztatu pomysły zostaną opracowane i zebrane w jeden dokument strategii. Kolejnym krokiem będzie zaplanowany na 5 września warsztat „Wdrażamy razem”, podczas którego opracowane będą sposoby wdrażania strategii. - Chcemy oprzeć rozwój miasta o potencjał jego mieszkańców. W nas wszystkich drzemie kreatywność, przedsiębiorczość i moc potrzebna do dokonania zmiany. I wszyscy jesteśmy w równym stopniu za nią odpowiedzialni – ocenił, odpowiedzialny za sprawy społeczne, oświatę, kulturę i sport - zastępca prezydenta Witold Nowak.

Podsumowując warsztat Agnieszka Gołębiowska, kierownik Wydziału Strategii i Marketingu Urzędu Miejskiego w Koninie podziękowała wszystkim za udział. – Chcemy włączać mieszkańców do budowania od nowa naszego miasta i przekonać wszystkich do tego, że każdy z nas ma wpływ na to, jakie ono będzie. Jeśli będziemy działać razem, osiągniemy wiele -  podkreśliła organizatorka wydarzenia.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Przysługuje Ci bon turystyczny – załóż konto na PUE ZUS Policjant, który zastrzelił 21-latka wciąż nie został przesłuchany. Ojciec chłopaka twierdzi, że policja go Rozpoczyna się największa inwestycja w Kole! Kolejna droga gminna przejdzie metamorfozę. Miodowy Rajd Rowerowy Złote Gody Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ Wyszyna w czołówce plebiscytu 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży