Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 04.08.2020 r. Imieniny: Dominiki, Dominika

Ocena:

Oddawali krew dla potrzebujących

Koło 19.06.2019 08:08

Oddawali krew dla potrzebujących

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zorganizowali akcję oddawania krwi. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób, w tym także kolscy policjanci, którzy oddali to, co najcenniejsze - swoją krew potrzebną dla ratowania życia drugiego człowieka.


Policjanci podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew. Niestety w Regionalnych Stacjach Krwiodawstwa brakuje tego ratującego życie płynu. Policjanci mając tego świadomość organizują akcje honorowego krwiodawstwa i chętnie sami w nich uczestniczą.

W poniedziałek, 17 czerwca br. na parkingu usytuowanym przy Komendzie Powiatowej Policji w Kole w godzinach od 9.00 do 12.00 kolejny raz w mobilnym punkcie odbyła się taka akcja. Jak zawsze, oprócz policjantów, w zbiórkę krwi włączyli się mieszkańcy Koła. Dzięki ofiarności wielu osób, wczorajsza zbiórka przyniosła blisko 10 litrów tego drogocennego leku.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Przysługuje Ci bon turystyczny – załóż konto na PUE ZUS Policjant, który zastrzelił 21-latka wciąż nie został przesłuchany. Ojciec chłopaka twierdzi, że policja go Rozpoczyna się największa inwestycja w Kole! Kolejna droga gminna przejdzie metamorfozę. Miodowy Rajd Rowerowy Złote Gody Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ Wyszyna w czołówce plebiscytu 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży