REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 07.12.2019 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Ocena:

Oddawali krew dla potrzebujących

Koło 19.06.2019 08:08

Oddawali krew dla potrzebujących

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zorganizowali akcję oddawania krwi. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób, w tym także kolscy policjanci, którzy oddali to, co najcenniejsze - swoją krew potrzebną dla ratowania życia drugiego człowieka.


Policjanci podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew. Niestety w Regionalnych Stacjach Krwiodawstwa brakuje tego ratującego życie płynu. Policjanci mając tego świadomość organizują akcje honorowego krwiodawstwa i chętnie sami w nich uczestniczą.

W poniedziałek, 17 czerwca br. na parkingu usytuowanym przy Komendzie Powiatowej Policji w Kole w godzinach od 9.00 do 12.00 kolejny raz w mobilnym punkcie odbyła się taka akcja. Jak zawsze, oprócz policjantów, w zbiórkę krwi włączyli się mieszkańcy Koła. Dzięki ofiarności wielu osób, wczorajsza zbiórka przyniosła blisko 10 litrów tego drogocennego leku.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UTRUDNIENIA W RUCHU TRWAJĄ OGLĘDZINY MIEJSCA, GDZIE ZGINĄŁ 21-LATEK Ostrzeżenie meteorologiczne Rusza inwestycja za 72,5 miliona złotych Ostrzeżenie meteorologiczne KONIEC REMONTU MOSTU NAD WARTĄ Komunikat PPU Dromo sp. z o.o. ws. utrudnień w ruchu Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego Zbiórka krwi dla naszej koleżanki Konińska Barbórka