Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 01.06.2020 r. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Ocena: 1
1 0

Boże Ciało - zapowiedzi

Konin 18.06.2019 10:19

Boże Ciało - zapowiedzi

W Parafii pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Kolbe obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała z procesją eucharystyczną ulicami Konina do czterech ołtarzy po Mszy św. po godz. 10.00.  Msze św. w Boże Ciało o godz. 7,00, 8.30, 10.00 i 18.30. Ofiary złożone w Boże Ciało przeznaczymy na Koncert Uwielbienia, który rozpoczniemy o godz. 19.30. 


Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z  kościoła klasztornego oo Reformatów procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, którą zakończy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przy kościele św. Bartłomieja. Nasz udział w tym dniu we Mszy św. i procesji jest świadectwem wyznawanej wiary w obecność Jezusa  w Najświętszym Sakramencie i potwierdzeniem Jego obecności w przestrzeni naszego życia. Będzie to także z naszej strony akt ekspiacji – wynagrodzenia, za czyny profanacji i bluźnierstwa Najświętszego Sakramentu, jakie miały miejsce          w ostatnim czasie w naszym kraju.
      Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego: feretronów, sztandarów, dzieci sypiące kwiaty i pierwszokomunijne w strojach liturgicznych. Gorąca także prośba do kierowców, aby nie blokowali autami swobodnego wyjścia procesji z bramy kościelnej i dojścia do ul . Kolskiej i na całej trasie.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE POLICJANCI Z KLECZEWA URATOWALI ŻYCIE 26-LATKA MZK uruchamia nową linię - 68 Ks. prał. dr Zbigniew Cabański nowym wikariuszem biskupim Jeszcze nie rozliczyłeś PIT-a? Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! Konin na różowo Piąty punkt TEST & GO działa w Pleszewie