Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 18.09.2019 r. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława

Ocena: 1
1 0

Boże Ciało - zapowiedzi

Konin 18.06.2019 10:19

Boże Ciało - zapowiedzi

W Parafii pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Kolbe obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała z procesją eucharystyczną ulicami Konina do czterech ołtarzy po Mszy św. po godz. 10.00.  Msze św. w Boże Ciało o godz. 7,00, 8.30, 10.00 i 18.30. Ofiary złożone w Boże Ciało przeznaczymy na Koncert Uwielbienia, który rozpoczniemy o godz. 19.30. 


Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z  kościoła klasztornego oo Reformatów procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, którą zakończy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przy kościele św. Bartłomieja. Nasz udział w tym dniu we Mszy św. i procesji jest świadectwem wyznawanej wiary w obecność Jezusa  w Najświętszym Sakramencie i potwierdzeniem Jego obecności w przestrzeni naszego życia. Będzie to także z naszej strony akt ekspiacji – wynagrodzenia, za czyny profanacji i bluźnierstwa Najświętszego Sakramentu, jakie miały miejsce          w ostatnim czasie w naszym kraju.
      Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego: feretronów, sztandarów, dzieci sypiące kwiaty i pierwszokomunijne w strojach liturgicznych. Gorąca także prośba do kierowców, aby nie blokowali autami swobodnego wyjścia procesji z bramy kościelnej i dojścia do ul . Kolskiej i na całej trasie.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Polska pod Krzyżem Pierwszy asfalt na Kleczewskiej ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Piknik organizacji pozarządowych Wkrótce na Kleczewskiej pierwsza warstwa asfaltu Konin aktywnie w programie „Czyste powietrze” Oficjalne wyniki Konińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 Informacja w sprawie obowiązku podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej Regaty żeglarskie „O puchar Prezydenta Miasta Konina” Pałac Reymonda galerią fotografii