Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 19.07.2019 r. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Ocena:

Analogowy Konin w MDK

Konin 17.06.2019 11:34

Analogowy Konin w MDK

Konin Analogowo - to tytuł  wystawy w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Wystawa jest zwieńczeniem pracy 11 fotografów z Grupy Foto Konin działającej przy MDK. Projekt miał na celu w sposób archiwistyczny uwiecznić Konin w 2019 roku. Budynki, ludzie, ulice, zwyczajne życie miasta. Źródłem inspiracji była strona na Facebooku Dawny Konin.


- Dlatego zdjęcia zostały wykonane aparatami analogowymi, od takich przedwojennych po bardziej współczesne na czarno białych kliszach. Każdy miał 36 lub 3x12 zdjęć, na których miało się znaleźć życie naszego miasta. Czasami zaskakujące było to, że ujęcia archiwalne niewiele różniły się od tych współczesnych - powiedziała Anna Małkowicz, szefowa grupy, inicjatorka przedsięwzięcia. Grupa wydała również dwa albumy. Jeden trafi do Piotra Korytkowskiego, prezydenta Konina, a drugi dostał nowo mianowany dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Damian Kruczkowski.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komendant wyróżnił policjantów i pracowników policji Czytelnicy piszą - Po nowemu, ale czy lepiej ? Modernizacja elektrowni Konin Miejsca w szkołach Dla komfortu mieszkańców i urody miasta Nowe przystanki autobusowe Czytelnicy piszą ... Czekamy na chodnik Kleszcze ! 19 lipca - ostatnim dniem przyjmowania wniosków o dofinansowanie prac związanych z usuwaniem azbestu! Kolejne polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze