Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 13.12.2019 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Ocena:

Sukces uczennic z ZSEU z Żychlina na olimpiadzie

Stare Miasto,Konin 11.06.2019 12:20

Sukces uczennic z ZSEU z Żychlina na olimpiadzie

W Zespole Szkół CKR w Hańczowej odbył się finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, ponieważ tym razem to okręg krakowski był gospodarzem już  XLIII edycji tej olimpiady. Po udanych eliminacjach okręgowych uczennice  z  klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych z Żychlina wzięły udział w  w etapie centralnym, który zakończył się dla nich sukcesem. Agata Wieczorkiewicz zajęła 4 miejsce w Polsce  w bloku technologia żywności,  laureatką została również Erika Świętanowska, która zajęła 10 miejsce.


Rywalizacja z rówieśnikami z całej Polski pozwoliła kolejny raz potwierdzić, że szkoła w Żychlinie uczy na bardzo wysokim poziomie.  To zasługa nauczycieli pracujących w Zespole oraz dobrej bazy dydaktycznej, którą  stwarza organ prowadzący Starostwo Powiatowe. Uczennice pracowały pod kierunkiem Pani Elżbiety Sell nauczycielki przedmiotów zawodowych. Agata Wieczorkiewicz ponadto była przygotowywana przez Panią Monikę Izydorczyk  i wcześniej uzyskała tytuł finalistki Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN, są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w swoich zawodach. „Jestem pod wrażeniem tego, jak wielką wiedzą dysponują młodzi ludzie. Najlepsze wyniki gwarantują, że są świetnie przygotowani do studiowania. Mam nadzieję, że wszyscy finaliści oraz laureaci XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych podejmą naukę na renomowanych uczelniach w całym kraju” - mówił prof. dr hab. Marek Stefan Szyndel, przewodniczący Komitetu Głównego OWiUR.

Uczniowie na Olimpiadzie musieli wykazać się wiedzą rozwiązując test składający się z 60 pytań oraz umiejętnościami wykonując trzy zadania praktyczne. Aby dotrzeć do etapu centralnego Agata i Erika rywalizowały z koleżankami i kolegami ze szkoły, a następnie z rówieśnikami z okręgu poznańskiego. Z etapów okręgowych z całej Polski tylko  trzech laureatów kwalifikowało się do etapu centralnego. Rywalizacja wyłoniła najzdolniejszych i najlepiej przygotowanych uczniów. Zwycięzcy pierwszych 4 miejsc otrzymali liczne cenne nagrody.

Uczennicom  ze szkoły ZSEU w Żychliniie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Rusza inwestycja za 72,5 miliona złotych Ostrzeżenie meteorologiczne Ostrzeżenie meteorologiczne Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego Zbiórka krwi dla naszej koleżanki Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Koninie zawieszony Konińska Barbórka Bezpieczny chodnik spełnieniem marzeń mieszkańców Po 36 latach pracy i służby pożegnał się z mundurem Ostrzeżenie meteorologiczne - marznące opady