Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 02.07.2020 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena:

Dni Konina 2019. Mnóstwo atrakcji w jednym miejscu!

Konin 11.06.2019 10:13

Dni Konina 2019. Mnóstwo atrakcji w jednym miejscu!

Koncerty gwiazd, zawody jeździeckie, miasteczko westernowe, wioska indiańska, kino plenerowe i zabawa dla całych rodzin – takie będą Dni Konina 2019! Prezydenta Miasta Konina zaprasza na błonia od 21 do 23 czerwca.


Piękne konie. Wspaniali jeźdźcy.

Święto miasta rozpocznie się już w piątek. Rano wystartują trzydniowe zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody KONIN KRAMP CUP. Zobaczymy około stu zawodników . Jeźdźcy rywalizować będą w Zawodach Regionalnych i Mistrzostwach Wielkopolski. To będzie tez okazja do podziwiania na parkurze fantastycznych koni. Ranga zawodów z roku na rok jest coraz wyższa, podobnie jak pula nagród ufundowana przez firmę KRAMP, Prezydenta Miasta Konina i licznych sponsorów. Zawody odbędą się już po raz czternasty.

 

Film w plenerze

W piątek wieczorem na błoniach stanie też kino plenerowe. Koninianie i goście będą mogli wspólnie obejrzeć komedię romantyczną o miłosnych zawirowaniach w życiu pewnej bardzo zabawnej Angielki. Początek seansu o 22.00.

 

Koncerty. Indianie. Kowboje

Sobota i niedziela upłyną pod znakiem koncertów gwiazd, świetnej zabawy i wielu atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców Konina i gości. W sobotę dzieci będą mogły szaleć w indiańskiej wiosce, nie zabraknie też pokazów tanecznych. Wieczorem zapraszamy na koncert niezwykle energetycznej wokalistki Patrycji Markowskiej. Z kolei zespół Sound’n’Grace wprowadzi klimaty reagge, soul, R&B and funky. Imprezę zakończy zabawa z DJ-em. W niedzielę przeniesiemy się na Dziki Zachód. Na błoniach stanie miasteczko westernowe, a w nim prawdziwi kowboje. Nie zabraknie też muzyki w tym klimacie. Wystąpi zespół Country Zenit.

 

Pump It Up

Gwiazdą ostatniego dnia konińskiego świętowania będzie Danzel, który na pewno wykona swój największy przebój ,,Pump It Up”. Koncert w Koninie będzie jednym z kilkunastu organizowanych w całej Polsce z okazji 15-lecia pracy artysty.

 

Badanie wzroku za darmo

Podczas Dni Konina będzie też można sprawdzić swój wzrok. Bezpłatne badania komputerowe przeprowadzi Fundacja im. dr Erazma Pietrygi.  Akcja odbędzie się w niedzielę od 15.00 – 17.00. Na stoisku dostępna będzie książka – cegiełka „Dotyk Azji i Afryki”.

 

Na wszystkich mieszkańców i gości podczas Dni Konina czekać będzie nowoczesne wesołe miasteczko oraz gastronomia.

 

Organizatorami Dni Konina są: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, firma KRAMP.

 

Dni Konina

21-23 czerwca 2019

Błonia

KOŃPOLSKI Data: 11.06.2019 10:42 ID:11346
Ponieważ Konin ma w nazwie i w herbie konia więc słuszna promocja miasta: konie, zawody jeździeckie i wszystko z tym związane. Popieram.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


KOLEJNE ZMIANY KADROWE W KOMENDZIE MIEJSKIEJ POLICJI W KONINIE Uwaga, możliwe opady gradu! Straciłeś pracę – sprawdź, czy otrzymasz dodatek solidarnościowy z ZUS Jeszcze tylko 2 tygodnie na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek Wielki Plac Budowy - ulica Kleczewska Andrzej Duda w Koninie! Rusza budowa największej w Koninie farmy fotowoltaicznej Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki dotyczące frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020 CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Stalowa konstrukcja na budowie wiaduktu