Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena:

KGW się szkoli

Konin 10.06.2019 15:06 (10 dni temu)

KGW się szkoli

Ponad osiemdziesiąt przedstawicielek kół gospodyń wiejskich z Wielkopolski Wschodniej wzięło udział w szkoleniu pt. „Rola i wpływ kobiet wiejskich na rozwój społeczności lokalnej”. Spotkanie poświęcone było bieżącej działalności KGW w świetle nowych przepisów prawnych i skarbowych.


Konferencja szkoleniowa KOBIETY Z INICJATYWĄ pt. „Rola i wpływ kobiet wiejskich na rozwój społeczności lokalnej” odbyła się 6 czerwca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie z inicjatywy Starosty Konińskiego i Burmistrza Ślesina. Na zaproszenie samorządowców odpowiedziało ponad 80 przedstawicielek organizacji kobiecych z powiatu konińskiego i słupeckiego.

– Panie zrzeszone w kołach gospodyń wiejskich są dowodem na to, że kobiety mają duży wpływ na poziom społeczno-kulturalnego życia lokalnych społeczności. Łącząc obowiązki żony, matki i gospodyni domowej, angażują się w zrównoważony rozwój swoich miejscowości. Często wspierają działania samorządów gminnych oraz powiatowego i z naszej strony również mogą liczyć na pomoc – mówi uczestniczący w szkoleniu wicestarosta koniński Władysław Kocaj.

Szkolenie miało na celu pomóc paniom z KGW w poznaniu nowych przepisów prawnych związanych z funkcjonowaniem organizacji, pogłębić ich wiedzę na temat przedsiębiorczości, możliwości zarabiania i ubiegania się o dotacje na realizację celów statutowych, a także wykorzystania dziedzictwa kulturowego dla rozwoju obszarów wiejskich.

 – Tematy objęte programem szkolenia omówili w ciekawy i przystępny sposób pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz Urzędu Skarbowego w Koninie. Szkolenie spełniło oczekiwania jego uczestniczek i uzyskało wysoką ocenę, zarówno za wartość merytoryczną, jak i organizacyjną. Panie miały też okazję do wymiany doświadczeń w zakresie organizacji oraz aktywności swoich kół – informuje Danuta Plucińska z wydziału rozwoju i promocji w konińskim starostwie.

Szkoleniu towarzyszyła wystawa prac artystycznych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z gminy Ślesin.

Marta J. Bagrowska


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Nowe połączenia i szybkie pociągi także dla Konina Medale dla małżonków Modlitwa przebłagalna Wierni modlili się przed Kościołem Św. Maksymiliana Kolbe Diecezja Włocławska ma nowych prezbiterów Transmisja w TV Polonia z Konina Czytelnicy piszą .... - Nie dla odwiedzających MOSiR Konin - nowy dyrektor od 1 lipca Drożej za parkowanie Zamknięty przejazd w Patrzykowie