Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 02.07.2020 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena: 1
2 1

Nowy dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

Konin 10.06.2019 11:18

Nowy dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

Damian Kruczkowski nowym dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) w Koninie. Zarządzenie w sprawie jego powołania na to stanowisko prezydent Konina Piotr Korytkowski podpisał 7 czerwca. Jego kandydaturę rekomendowała prezydentowi dziewięcioosobowa komisja rekrutacyjna, w której zasiadły m.in. dwie przedstawicielki ministra kultury i dziedzictwa narodowego.


Damian Kruczkowski obejmie stanowisko dyrektora 1 lipca br., wraz  z przejściem na  emeryturę Henryka Janaska. Obowiązki zostały mu powierzone na okres 3 lat.

Do konkursu na to stanowisko zgłosiło się w sumie sześć osób. Na egzaminie pojawiło się pięć. Kandydatów oceniała komisja, której przewodniczył zastępca prezydenta Konina Witold Nowak. Kandydaci musieli m.in. przedstawić autorski plan rozwoju konińskiej biblioteki oraz odpowiedzieć na pytania zadawane przez członków komisji.

Kruczkowski z wykształcenia jest socjologiem, ukończył studia podyplomowe z zakresu pedagogiki i PR. Przez 7 lat pracował jako trener wewnętrzny dla ZUS, a ostatnio dla Allegro. Jest m.in. członkiem Towarzystwa Przyjaciół Konina i prezesem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


KOLEJNE ZMIANY KADROWE W KOMENDZIE MIEJSKIEJ POLICJI W KONINIE Uwaga, możliwe opady gradu! Straciłeś pracę – sprawdź, czy otrzymasz dodatek solidarnościowy z ZUS Jeszcze tylko 2 tygodnie na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek Wielki Plac Budowy - ulica Kleczewska Andrzej Duda w Koninie! Rusza budowa największej w Koninie farmy fotowoltaicznej Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki dotyczące frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020 CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Stalowa konstrukcja na budowie wiaduktu