Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena: 2
2 0

Nowy dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

Konin 10.06.2019 11:18 (10 dni temu)

Nowy dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

Damian Kruczkowski nowym dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) w Koninie. Zarządzenie w sprawie jego powołania na to stanowisko prezydent Konina Piotr Korytkowski podpisał 7 czerwca. Jego kandydaturę rekomendowała prezydentowi dziewięcioosobowa komisja rekrutacyjna, w której zasiadły m.in. dwie przedstawicielki ministra kultury i dziedzictwa narodowego.


Damian Kruczkowski obejmie stanowisko dyrektora 1 lipca br., wraz  z przejściem na  emeryturę Henryka Janaska. Obowiązki zostały mu powierzone na okres 3 lat.

Do konkursu na to stanowisko zgłosiło się w sumie sześć osób. Na egzaminie pojawiło się pięć. Kandydatów oceniała komisja, której przewodniczył zastępca prezydenta Konina Witold Nowak. Kandydaci musieli m.in. przedstawić autorski plan rozwoju konińskiej biblioteki oraz odpowiedzieć na pytania zadawane przez członków komisji.

Kruczkowski z wykształcenia jest socjologiem, ukończył studia podyplomowe z zakresu pedagogiki i PR. Przez 7 lat pracował jako trener wewnętrzny dla ZUS, a ostatnio dla Allegro. Jest m.in. członkiem Towarzystwa Przyjaciół Konina i prezesem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Nowe połączenia i szybkie pociągi także dla Konina Medale dla małżonków Modlitwa przebłagalna Wierni modlili się przed Kościołem Św. Maksymiliana Kolbe Diecezja Włocławska ma nowych prezbiterów Czytelnicy piszą .... - Nie dla odwiedzających Transmisja w TV Polonia z Konina MOSiR Konin - nowy dyrektor od 1 lipca Drożej za parkowanie Zamknięty przejazd w Patrzykowie