Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 21.09.2019 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Ocena: -1
0 1

Wakacje z Parą Prezydencką

Golina 07.06.2019 09:30

Wakacje z Parą Prezydencką

Grupa uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Radolinie wraz z opiekunami odwiedziła ogrody Rezydencji Belweder, gdzie wzięła udział w 3. edycji spotkań z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz Pierwszą Damą Agatą Kornhauser Dudą pod hasłem „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”.


Akcja ta, ma na celu budowanie wśród najmłodszych świadomości dotyczącej zagadnień związanych z tematyką bezpieczeństwa.W wydarzeniu tym brali udział m. in. przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR), Żandarmerii Wojskowej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.Przedstawiciele instytucji oraz służb ratowniczych dzielili się z najmłodszymi swoją wiedzą, by przez zabawę uczyć  jak reagować w sytuacjach zagrożenia. W programie przewidziano wiele atrakcji m.in. pokazy: ratownictwa medycznego i drogowego, sposoby udzielania pierwszej pomocy, sprawności robota pirotechnicznego, tresury psów Żandarmerii Wojskowej i Straży Ochrony Kolei, działania patrolu saperskiego, najnowszych pojazdów służb mundurowych oraz gry, konkursy i zabawy związane z bezpieczeństwem. Można było również spróbować swoich sił na ścianie wspinaczkowej.

O godz. 12.00 rozpoczęła się część oficjalna. Para Prezydencka w towarzystwie dzieci, m.in. jednego z uczniów naszej szkoły – Przemka z klasy III,  pojawiła się na belwederskim placu. Jej uroczyste wyjście poprzedził występ Orkiestry reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji oraz Sygnał Prezydencki, również w  wykonaniu tejże orkiestry. Potem  nastąpiło  powitanie gości przez prowadzącego imprezę Pana Macieja Kurzajewskiego oraz zapowiedź całego wydarzenia. Po czym poproszono Prezydenta RP i Pierwszą Damę
o zabranie głosu.
Prezydent Andrzej Duda w swym wystąpieniu podkreślał, jak ważne jest wpajanie dzieciom dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych. Wyraził także nadzieję, że dzieci z wypoczynku wrócą szczęśliwe, zadowolone i w komplecie, a po dzisiejszym spotkaniu i po tym, co usłyszeli i zobaczyli,będą w stanie nie tylko uratować innych, ale przede wszystkim będą żyć i funkcjonować bezpiecznie, czasem także zwracać uwagę osobom dorosłym, jeśli są sprawcami jakiś niebezpiecznych sytuacji.

Pierwsza Dama złożyła maluchom życzenia z okazji obchodzonego dwa dni temu Dnia Dziecka. Życzyła dzieciom,by dziecięca ciekawość świata towarzyszyła im jak najdłużej i by mieli możliwość rozwijania swoich talentów. Wyraziła także nadzieję, że życie dzieci będzie bezpieczne i  pozbawione zmartwień. Dziękowała za zaangażowanie współorganizatorom pikniku, przedstawicielom różnych służb za pełną poświęcenia pracę na co dzień. Wyrazy podziękowania skierowane zostały także do służb, za to, że oprócz tych codziennych obowiązków dużą wagę przykładają do działalności edukacyjnej,  że dzięki przekazywanej przez nich wiedzy dzieci potrafią bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach.

Po wystąpieniu Pary Prezydenckiej odbyła się ceremonia wręczenia przez Prezydenta RP czwórce dzieci Medali za Ofiarność i Odwagę oraz upominków przez Pierwszą Damę. Wśród odznaczonych był 6-letni Maciek z Czechowic-Dziedzic, który uratował trzylatka wyskakującego przez okno. Prezydent uhonorował także 9-letnią Julkę, która swoim ciałem ochroniła młodszego brata zaatakowanego przez agresywne psy. 8-letni Michał własnym ciałem osłonił ciężarną siostrę przed atakiem nożownika, natomiast 12-letni Dawid pomógł siostrze, mamie i cioci wydostać się z płonącego budynku.

Po ceremonii wręczenia medali, dzieci zgromadzone na placu przed Belwederem, zaśpiewały Parze Prezydenckiej piosenkę o numerach alarmowych przygotowaną przez Komendę Powiatową PSP w Pleszewie. Wszyscy uczestnicy pikniku zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia.

Po zakończeniu części oficjalnej Para Prezydencka przeszła na stanowiska służb
i formacji. Był to również czas na bliższe spotkania Pary Prezydenckiej
z dziećmi. Uczniowie naszej szkoły podczas spotkania wręczyli Parze Prezydenckiej drobne upominki: pracę plastyczną jednej z uczennic, pamiątkowy album z wizerunkiem Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Radolinie wraz z pracami uczniów, foldery prezentujące Gminę Golina oraz Powiat Koniński,a także książkowe wydanie bajek „Golinianie dzieciom”.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wrócili do proponowanych atrakcji
w ogrodach Rezydencji Belweder oraz przygotowanego poczęstunku. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć, bogatsi o nową wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa oraz  obdarowani upominkami od Pary Prezydenckiej powróciliśmy do domu


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Pierwszy asfalt na Kleczewskiej Wkrótce na Kleczewskiej pierwsza warstwa asfaltu Konin aktywnie w programie „Czyste powietrze” Oficjalne wyniki Konińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 Informacja w sprawie obowiązku podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej Regaty żeglarskie „O puchar Prezydenta Miasta Konina” Pałac Reymonda galerią fotografii 80. rocznica napaści sowieckiej na Polskę Ostrzeżenie meteorologiczne