Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 13.12.2019 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Ocena:

O Koninie wiedzą wszystko !

Konin 07.06.2019 07:43

O Koninie wiedzą wszystko !

Dziś odbędą się finały Konkursów z zakresu „Wiedzy o Koninie i regionie” dla uczniów klas gimnazjalnych oraz klas VII  i VIII szkół podstawowych z Konina i powiatu konińskiego.


Od kilku lat w ZSCKU odbywają się doroczne regionalne konkursy o Koninie                        i regionie konińskim. Mają one na celu zainteresowanie młodzieży pięknem naszego regionu, najbliższą okolicą,  ciekawą historią i turystycznymi walorami ziemi konińskiej.

1.             Wiosenny Konkurs Wiedzy o Koninie i regionie „Poznaj lepiej swoją okolicę”

W tym roku odbywa się już XI edycja tego konkursu. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: „Znani i nieznani Polacy - zasłużeni dla miasta Konina i regionu konińskiego”.

2.             IX edycja Konkursu „Pokaż piękno swojej okolicy” na film, prezentację multimedialną lub opracowanie przewodnika turystycznego, który powinien pokazać turystycznie ciekawe, a mało znane zakątki Konina lub innych miejsc powiatu konińskiego.

Finały Konkursów odbędą się w naszej szkole w dniu 07 czerwca 2019 r. o godzinie 12.00 (pierwotny termin 17.04.2019 odwołano ze względu na strajk nauczycieli). Dla zwycięzców konkursów oraz dla najlepszych uczestników organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe, upominki i dyplomy, a także certyfikaty znajomości miasta Konina  i regionu. Konkursy organizowane są we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Lokalną Organizacja Turystyczną „Marina” w Koninie, PTTK Oddział w Koninie. Patronat honorowy nad konkursem sprawują Prezydent Miasta Konina oraz Starosta Koniński.                                       

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Rusza inwestycja za 72,5 miliona złotych Ostrzeżenie meteorologiczne Ostrzeżenie meteorologiczne Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego Zbiórka krwi dla naszej koleżanki Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Koninie zawieszony Konińska Barbórka Bezpieczny chodnik spełnieniem marzeń mieszkańców Po 36 latach pracy i służby pożegnał się z mundurem Ostrzeżenie meteorologiczne - marznące opady