Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 21.09.2019 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Ocena:

O Koninie wiedzą wszystko !

Konin 07.06.2019 07:43

O Koninie wiedzą wszystko !

Dziś odbędą się finały Konkursów z zakresu „Wiedzy o Koninie i regionie” dla uczniów klas gimnazjalnych oraz klas VII  i VIII szkół podstawowych z Konina i powiatu konińskiego.


Od kilku lat w ZSCKU odbywają się doroczne regionalne konkursy o Koninie                        i regionie konińskim. Mają one na celu zainteresowanie młodzieży pięknem naszego regionu, najbliższą okolicą,  ciekawą historią i turystycznymi walorami ziemi konińskiej.

1.             Wiosenny Konkurs Wiedzy o Koninie i regionie „Poznaj lepiej swoją okolicę”

W tym roku odbywa się już XI edycja tego konkursu. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: „Znani i nieznani Polacy - zasłużeni dla miasta Konina i regionu konińskiego”.

2.             IX edycja Konkursu „Pokaż piękno swojej okolicy” na film, prezentację multimedialną lub opracowanie przewodnika turystycznego, który powinien pokazać turystycznie ciekawe, a mało znane zakątki Konina lub innych miejsc powiatu konińskiego.

Finały Konkursów odbędą się w naszej szkole w dniu 07 czerwca 2019 r. o godzinie 12.00 (pierwotny termin 17.04.2019 odwołano ze względu na strajk nauczycieli). Dla zwycięzców konkursów oraz dla najlepszych uczestników organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe, upominki i dyplomy, a także certyfikaty znajomości miasta Konina  i regionu. Konkursy organizowane są we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Lokalną Organizacja Turystyczną „Marina” w Koninie, PTTK Oddział w Koninie. Patronat honorowy nad konkursem sprawują Prezydent Miasta Konina oraz Starosta Koniński.                                       

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Pierwszy asfalt na Kleczewskiej Wkrótce na Kleczewskiej pierwsza warstwa asfaltu Konin aktywnie w programie „Czyste powietrze” Oficjalne wyniki Konińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 Informacja w sprawie obowiązku podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej Regaty żeglarskie „O puchar Prezydenta Miasta Konina” Pałac Reymonda galerią fotografii 80. rocznica napaści sowieckiej na Polskę Ostrzeżenie meteorologiczne