Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 17.02.2020 r. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

Ocena:

Kredyt przez Internet? Jak to działa?

05.06.2019 15:14

Kredyt przez Internet? Jak to działa?

Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, nie ograniczając się wyłącznie do kredytów udzielanych w placówkach bankowych. O tego rodzaju wsparcie finansowe można ubiegać się również za pośrednictwem Internetu. Sprawdź, jak go zaciągnąć.

 

Polacy chętnie sięgają po kredyty bankowe – zgodnie ze statystykami, na swoim koncie ma je już co czwarty rodak. Chociaż wiele osób nadal ubiega się o wsparcie finansowe bezpośrednio w placówkach bankowych, coraz większą popularnością cieszą się kredyty internetowe. To rozwiązanie, dzięki któremu wniosek można złożyć online – bez konieczności wychodzenia z domu. Dodatkowym atutem jest dowolna pora – można dokonać tego w dowolnym momencie, nie tylko wtedy, gdy placówka bankowa jest czynna. Daje to znacznie większe możliwości i stanowi znaczną wygodę.


Zaciąganie kredytu przez Internet – krok po kroku

Procedura zaciągania kredytu przez Internet sprowadza się do zaledwie kilku kroków. Przedstawimy ją na podstawie serwisu porównywarkowego https://finanse.rankomat.pl/.

  1. Wybierasz interesujący Cię kredyt, np. gotówkowy.

  2. Wypełniasz formularz, podając informacje o kwocie i okresie kredytowania, o zdolności kredytowej.

  3. Otrzymujesz listę konkretnych kredytów gotówkowych oferowanych w bankach.

  4. Wybierasz konkretny produkt finansowy.

  5. Uzupełniasz wniosek kredytowy.

  6. Czekasz na decyzję kredytową.

  7. Jeśli decyzja będzie pozytywna, bank wypłaci należne środki.

Szukasz kredytu? Wybierz rozsądnie

Z kredytami zaciąganymi przez Internet jest o tyle łatwiej, że możesz szybko porównać dostępne oferty. Wystarczy skorzystać z rankingu dostępnego np. na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/. Znajdziesz tam porównanie produktów bankowych, z uwzględnieniem takich parametrów jak np. RRSO, wysokość miesięcznej raty, całkowita kwota do spłaty. Na tej podstawie możesz dobrać kredyt, który najbardziej wpisuje się w Twoje oczekiwania i możliwości finansowe.

Pamiętaj, że nawet pozornie podobne kredyty mogą się znacząco różnić. Jeśli zdecydujesz się na przypadkową ofertę, możesz zapłacić nawet kilkaset złotych więcej.

Przykład. Zaciągając kredyt na 25 000 zł na okres 48 miesięcy, w Santander Consumer Banku (Kredyt gotówkowy z niską prowizją) zapłacisz w sumie 29 244,96 zł (RRSO 8,20%). Natomiast w Plus Banku (Plus Bank Kredyt gotówkowy) będzie to kwota 37 327,68 zł (RRSO 23,46%). Różnica to aż 8 000 zł!

Jeśli nie chcesz przepłacić, koniecznie porównuj dostępne oferty. Nie zajmie to wiele czasu, a pozwoli sporo zaoszczędzić. To ważne – szczególnie, że na realizację założonych planów potrzebujesz wsparcia finansowego.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kontrole odpadów i odbierających odpady Informacja dotycząca koronawirusa Zmiana organizacji ruchu Kałek: Marzą o zmianie wozu bojowego Mieszkańcy Wyszyny zwiedzali TVP 104. urodziny Pana Romana Janickiego Uwaga, nadal będzie wiało! Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu Dzień setnych urodzin spędziła w gronie najbliższych Spotkania dotyczące ochrony ilościowej jezior