Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 26.06.2019 r. Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Ocena:

Sukces III LO na turnieju debat oksfordzkich

Konin 05.06.2019 13:05 (21 dni temu)

Sukces III LO na turnieju debat oksfordzkich

Sukcesem uczniów „Trzeciego” zakończyły się pierwsze w historii Polski debaty oksfordzkie rozegrane… 320 m pod ziemią! Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce, a Ola Musiał została najlepszym mówcą turnieju.


Pierwszy Ogólnopolski Turniej Debat Oksfordzkich „Kopalnia Mówców” odbył się 1 czerwca w zabytkowej XIX-wiecznej kopalni Guido w Zabrzu.Pod ziemię zjechało 7 zespołów z całego kraju. Jedna drużyna, ze Szczecina, nie dojechała na debaty. Organizatorom tego wyjątkowego wydarzenia przyświecała myśl, że w kopalni można wydobywać nie tylko węgiel, ale też prawdziwe talenty spośród debatantów. Z tym wyzwaniem nasz zespół zmierzył się w składzie: Aleksandra Musiał, Julia Smogór, Wiktoria Walczak, Aleksander Sobczak.

W fazie grupowej pokonaliśmy debatantów z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy i ulegliśmy zespołowi z IV LO z Sosnowca. W półfinale, po bardzo wyrównanym pojedynku, pokonaliśmy zespół I LO w Gdańsku, a w finale ponownie zmierzyliśmy się z IV LO z Sosnowca, które pokonało w półfinale III LO z Krakowa. Na finiszu rozgrywek ocenianym przez pięciu sędziów wygraliśmy stosunkiem głosów 4:1, debatując jako propozycja tezę – „Polska powinna zaprzestać importu węgla z Rosji”.

Tematy wcześniejszych pojedynków:

  1. W latach trzydziestych Polska powinna była sprzymierzyć się z III Rzeszą.
  2. Mając na uwadze kontekst konferencji w Monachium, Polska w 1938 roku nie powinna była zajmować Zaolzia.
  3. Radykalne działania ruchów ekologicznych (w tym także tzw. ekoterroryzm) są we współczesnym świecie usprawiedliwione.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Śledztwo w sprawie prywatyzacji KWB Adamów Transmisja w TV Polonia z Konina Czytelnicy piszą .... - Nie dla odwiedzających Wierni modlili się przed Kościołem Św. Maksymiliana Kolbe Modlitwa przebłagalna MOSiR Konin - nowy dyrektor od 1 lipca Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu przy Kauflandzie Zamknięty przejazd w Patrzykowie Boże Ciało - zapowiedzi Zmiany prezesów