Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 17.09.2019 r. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

Ocena:

Happening na stadionie

Konin 05.06.2019 10:13

Happening na stadionie

Kilkuset uczniów i przedszkolaków wzięło udział we wtorkowym (4 czerwca) happeningu, który odbył się na stadionie przy Podwalu. Z własnych ciał ułożyli napis „Twój głos jest ważny”.


Happening przed południem rozpoczęła wielka parada, na czele której szły mażoretki oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZSGE pod batutą Roberta Żurańskiego. Po paradzie kolorowo ubrani jej uczestnicy zajęli miejsca na płycie stadionu by ułożyć hasło „Twój głos jest ważny”. Następnie odbyło się głosowanie. Do przezroczystych urn wrzucano kartki z zaznaczonymi odpowiedziami dotyczącymi tego, czy głosujący jest za niepytaniem w szkole do końca tygodnia, czy też za lodami. Spośród blisko 500 głosów zdecydowana większość, prawie czterysta, była za... lodami. Każdy więc z wychodzących na koniec spotkania otrzymał lody.

Wśród gości happeningu był zastępca prezydenta Konina Witold Nowak oraz poseł Tomasz Nowak. Koordynatorką festynu była konińska radna Urszula Maciaszek.

Przez kilka godzin uczestnicy festynu odwiedzali m.in. stoiska konińskich policjantów, próbując w „pijanych goglach” strzelać bramki, walczyli o piłkę w olbrzymich plastikowych balonach, przeciągali linę, wykazywali się sprawnością, puszczali olbrzymie bańki mydlane. Na ochłodę konińscy strażacy rozstawili kurtynę wodną.

Happening „Nie - dla przemocy! Tak - dla mądrej demokracji!” był jednym z elementów miejskich obchodów 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Polska pod Krzyżem Pierwszy asfalt na Kleczewskiej ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Piknik organizacji pozarządowych Wkrótce na Kleczewskiej pierwsza warstwa asfaltu Konin aktywnie w programie „Czyste powietrze” Informacja w sprawie obowiązku podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej Pałac Reymonda galerią fotografii Oficjalne wyniki Konińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 Regaty żeglarskie „O puchar Prezydenta Miasta Konina”