Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 01.10.2020 r. Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Ocena:

Święto Polskiej Szkoły u Korczaka

Konin 04.06.2019 09:26

Święto Polskiej Szkoły u Korczaka

3 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka         w Koninie zorganizowano festyn z okazji Święta Polskiej Szkoły. Wzięli w nim uczniowie, absolwenci, rodzice, sympatycy oraz pracownicy placówki. Na wszystkich czekała moc atrakcji.


Amatorzy sportowych emocji uczestniczyli w pomysłowych konkurencjach sprawnościowych i w zabawnym meczu siatkówki balonowo-wodnej, zjeżdżali też  z dmuchanego zamku. Miłośnicy tańca poznawali tajniki energetycznej i energetyzującej zumby i bawili się do wtóru ulubionej muzyki. Niestrudzone i niemalejące grono czytelników zagłębiało się w lekturze przy stoiskach książkowego kiermaszu. Umysłowej rozrywki dostarczyły  również  fascynujące gry planszowe. Młodzi artyści brali udział w konkursach plastycznych i wystąpili  z koncertem największych przebojów Sławomira. Dziewczęta ustawiały się w kolejce do pań malujących twarze, chętnie też wykonywały ekologiczną biżuterię i zmieniały uczesanie. Piękne fryzury były dziełem zaproszonych wolontariuszek – uczennic Zespołu Szkół Technicznych. Organizatorzy zapewnili możliwość uzyskania informacji o zasadach zdrowego trybu życia. Część z nich od razu zademonstrowali przygotowując pyszny i -  rzecz jasna zdrowy poczęstunek. Wspaniały deser - znane już w całym mieście lody - ofiarowała w prezencie firma Beza Krówka.  W czasie obchodów Święta podsumowano Plebiscyt na Najlepszego Sportowca, konkurs plastyczny Żyjmy zdrowo, kolorowo oraz akcję Metamorfozy Świetlicy. Ponad 180 osób zadecydowało, kto zostanie Najlepszym Sportowcem Roku Szkolnego 2018/2019. Nagrody – piękne puchary i piłki otrzymali wszyscy nominowani. Konkurs Żyjmy zdrowo, kolorowo już od 9 lat jest organizowany pod egidą Fundacji Przyjaciół Zdrowia. Przedstawiciele fundacji wręczyli upominki autorom wszystkich prac. Super rower wygrała uczennica Branżowej Szkoły I stopnia-Kaja.  Wiosenna akcja uczynienia ze świetlicy kolorowego miejsca, z którego nie chce się wychodzić, nie powiodłaby się, gdyby nie ofiarna pomoc wielu rodziców. Dziś nadszedł czas by IM podziękować i wręczyć niepowtarzalne medale wykonane przez dzieci.  Festyn, który na stałe wpisał się już do kalendarza ośrodkowych imprez, po raz kolejny dostarczył uczestnikom wiele radości, dobrych wrażeń i świetnej zabawy.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Uczczono pamięć tych, którzy nie wrócili z nieludzkiej ziemi Pożar na terenie huty w Koninie W jaki sposób można zarezerwować wizytę w ZUS? 19 września Dzień Otwarty na zajezdni MZK Dezynfekcja budynku II LO w Koninie Sprawa granic miasta jednym z tematów sesji Rady Miasta XXIII Gala Konińskiego Biznesu 95 tys. Wielkopolan aktywowało bon turystyczny Ruszyła budowa ronda u zbiegu Paderewskiego i Kleczewskiej. 1 października startuje nowy sezon w Rossmannie