Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 06.07.2020 r. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Ocena:

30 drzew na 30. rocznicę

Konin 04.06.2019 07:24

30 drzew na 30. rocznicę

Na konińskim „Zatorzu” pojawiło się w niedzielę, 2 czerwca 30 nowych drzew. Akcja „Sadzimy Park Wolności” odbyła się w ramach miejskich obchodów 30. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 r.


Oprócz mieszkańców osiedla drzewa posadzili też prezydent Konina Piotr Korytkowski, jego zastępca Witold Nowak oraz konińscy radni.

Inicjatorzy akcji - radni Monika Kosińska oraz Maciej Ostrowski zapowiadają, że to dopiero początek zazieleniania Konina i że takich miejsc będzie przybywać. Docelowo na „Zatorzu” ma się pojawić 300 nowych drzew.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Straciłeś pracę – sprawdź, czy otrzymasz dodatek solidarnościowy z ZUS Wielki Plac Budowy - ulica Kleczewska Andrzej Duda w Koninie! Rusza budowa największej w Koninie farmy fotowoltaicznej Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki dotyczące frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020 CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Stalowa konstrukcja na budowie wiaduktu Wnioski o tarczę złożysz tylko przez Internet Od 29 czerwca modyfikacja rozkładu jazdy dla linia 58 TEST&GO ponownie w Ostrzeszowie