Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 17.09.2019 r. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

Ocena:

Sprostowanie

Konin 24.05.2019 15:17

Sprostowanie

Pragniemy niniejszy sprostować podaną przez portal konin24.info informację, w sprawie dodatkowych kosztów modernizacji DK Oskard W Koninie.


O konieczności zwiększenia środków na modernizację DK Oskard poinformował inwestora wykonawca prac – Zakład Remontowo budowlany „DANBUD”,  rekomendując wykonanie tzw. prac dodatkowych, szacując ich koszt na ok. 5,5 miliona złotych. Rekomendacja ta jest wynikiem odkrycia przez wykonawcę robót błędów w konstrukcji obiektu, których identyfikacja możliwa była dopiero po dokonaniu części prac rozbiórkowych. Do inwestora, którym wbrew sugestiom autora notki nie jest samorząd, lecz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie – publiczna instytucja kultury posiadająca osobowość prawną, należy obecnie zweryfikowanie informacji przekazanych przez wykonawcę robót, a więc przeanalizowanie kosztów, a przede wszystkim ustalenie, czy rzeczywiście, a jeżeli tak, to w jakim zakresie wykonać należy roboty dodatkowe. Działanie takie jest wyrazem dbałości o racjonalne i oszczędne wydatkowanie środków publicznych, poprzez nadzór i kontrolę inwestora nad poczynaniami wykonawcy modernizacji.

Jeżeli w wyniku prowadzonej obecnie przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie wspomnianej analizy okaże się, że wykonanie prac dodatkowych jest konieczne oraz zostaną one skosztorysowane, Samorząd Województwa Wielkopolskiego podejmie rozmowy z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie na temat finansowania wspomnianych prac.

Ponadto pragniemy zwrócić uwagę, że zamieszczona na stronie konin24.info informacja na temat DK Oskard w Koninie zilustrowana jest wizerunkiem niezidentyfikowanego obiektu, który na pewno nie jest wizerunkiem DK Oskard w Koninie. Sądzimy, że od lokalnych mediów można oczekiwać większej dbałości w tym zakresie.

Anna Parzyńska – Paschke

Rzecznik Prasowy Marszałka

Województwa Wielkopolskiego

( Zgodnie z Prawem Prasowym nie możemy teraz ustosunkować się do " Sprostowania", ale zrobimy to w najbliższym czasie. - redakcja konin24.info)

Adam Data: 25.05.2019 08:52 ID:11286
Wygrali przetarg bo zaniżyli kosztorys a teraz chcą dodatkowo wyciągnąć pieniądze.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Polska pod Krzyżem Pierwszy asfalt na Kleczewskiej ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Piknik organizacji pozarządowych Wkrótce na Kleczewskiej pierwsza warstwa asfaltu Konin aktywnie w programie „Czyste powietrze” Informacja w sprawie obowiązku podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej Pałac Reymonda galerią fotografii Oficjalne wyniki Konińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 Regaty żeglarskie „O puchar Prezydenta Miasta Konina”