Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 21.09.2019 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Ocena:

Uwaga kierowcy – kolejne kontrole prędkości

Konin 24.05.2019 10:43

Uwaga kierowcy – kolejne kontrole prędkości

W piątkowe popołudnie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzić będą działania ukierunkowane na kontrolowanie prędkości poruszających się samochodów. Podczas czwartkowych działań polegających na kaskadowych pomiarach prędkości ponad 60% zostało ukaranych mandatami.


Nadmierna prędkość, to wciąż największy problem na polskich drogach, a na dodatek jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, które niosą za sobą najpoważniejsze obrażenia ze śmiercią uczestników włącznie. Dlatego też podobne działania z pewnością będą prowadzone bardzo często.

Wczoraj na drogach Konina i powiatu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili kaskadowe pomiary prędkości w 30 wyznaczonych punktach. Skontrolowali 133 kierowców i aż 81 musieli ukarać mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości. To bardzo duży odsetek wskazujący na brak wyobraźni niektórych użytkowników dróg.

Kolejne działania będą prowadzone dziś po południu. Wyznaczonych zostało tylko kilka godzin, podczas których mundurowych w białych czapkach będzie można spotkać z miernikami prędkości w rękach. Miejmy nadzieję, że nieczęsto po dokonanym pomiarze będą zmuszeni zatrzymać pojazd i ukarać kierowcę.

Marcin Jankowski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Pierwszy asfalt na Kleczewskiej Wkrótce na Kleczewskiej pierwsza warstwa asfaltu Konin aktywnie w programie „Czyste powietrze” Oficjalne wyniki Konińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 Informacja w sprawie obowiązku podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej Regaty żeglarskie „O puchar Prezydenta Miasta Konina” Pałac Reymonda galerią fotografii 80. rocznica napaści sowieckiej na Polskę Ostrzeżenie meteorologiczne