Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 19.09.2019 r. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Ocena:

Razem można więcej

Koło 22.05.2019 09:52

Razem można więcej

Podczas szeregu spotkań zainicjowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu i Stowarzyszenie "Przyjaciół św. Mikołaja" działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kole w ramach wspólnej realizacji projektu "Aktywni i niezależni - zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnością w subregionie konińskim" udało się powołać Lokalne Centrum Wolontariatu, a ostatnie spotkanie w kolskim ratuszu pozwoliło całkowicie zintegrować środowiska skupiające wolontariuszy, czego wyrazem było podpisanie porozumienia o współpracy.


Projekt "Aktywni i niezależni" - zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnością w subregionie konińskim" realizowany jest przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej", w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Projekt dedykowany jest osobom z niepełnosprawnością oraz ich opiekunom faktycznym i powstał w odpowiedzi na niewystarczający stan usług społecznych w tym regionie.

Dokładnie 15 maja br. zostało zawarte porozumienie o współpracy z partnerami społecznymi na rzecz wdrożenia modelu usług społecznych dla osób z niepełnosprawnością i opiekunów faktycznych w ramach projektu "Aktywni i niezależni" - zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnością w subregionie konińskim", pomiędzy Gminą Miejska Koło a Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kole, Zespołem Opiekuńczo-Edukacyjno-Wychowawczym w Kole, Stowarzyszeniem "Przyjaciele Świętego Mikołaja" w Kole, Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole, Szkołą Podstawową nr 3 oraz 5, Zespołem Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu oraz Zespołem Szkół Technicznych w Kole.

Spotkanie było też okazją do podsumowania dotychczasowych działań projektowych, prezentacji szkolnych klubów wolontariatu, wręczenia podziękowań dla opiekunów.

W wystąpieniach gości wiceburmistrz Lech Brzeziński podziękował stronom zaangażowanym i wyraził nadzieję, że współpracować będą wszyscy lokalni wolontariusze, nie tylko z instytucji, które zawarły porozumienie oraz, że coraz więcej podmiotów przystąpi do porozumienia. Dyrektor MOPS Urszula Karolczak nie zapomniała o wyróżnieniu SOS-W, które podjęło się trudnej roli koordynatora projektu.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Polska pod Krzyżem ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Pierwszy asfalt na Kleczewskiej Piknik organizacji pozarządowych Wkrótce na Kleczewskiej pierwsza warstwa asfaltu Konin aktywnie w programie „Czyste powietrze” Regaty żeglarskie „O puchar Prezydenta Miasta Konina” Oficjalne wyniki Konińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 Informacja w sprawie obowiązku podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej Pałac Reymonda galerią fotografii