Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 25.08.2019 r. Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy

Ocena: 1
1 0

Akcja krwiodawcza w III LO

Konin 21.05.2019 15:50

Akcja krwiodawcza w III LO

23.05.2019 (w czwartek) III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Koninie organizuje kolejną akcję honorowego krwiodawstwa. Od godz. 8.00 do 12.00 w budynku III LO ul. Szymanowskiego 5, będzie można oddać krew.


Przy okazji będzie też można zarejestrować się w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Dawców Szpiku.

Podaruj swoją krew osobie, która jej potrzebuje. Czekają poszkodowani w wypadkach, dzieci chore na białaczkę i inni, którzy zmagają się z chorobą nowotworową oraz inni chorzy. Krew jest niezastąpionym lekiem. Liczy się każda kropla. Pomóżmy im uratować zdrowie i życie!
Oddając krew możesz sobie wyobrazić, że dzięki Twojemu cennemu darowi krwi czyjeś życie zostanie uratowane. Ponownie będzie się mógł uśmiechać i przede wszystkim żyć! Osoba, która otrzyma Twoją krew pozostanie nieznana, ale pamiętaj że ona też jest czyimś przyjacielem, rodzicem lub krewnym.

Jeżeli:
• jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia
• czujesz się zdrowy
• ważysz nie mniej niż 50 kg
• pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi

Zjedz lekki posiłek oraz uzupełnij płyny- wypij, co lubisz: herbatę, wodę, sok, kawę. Zabierz dokument ze zdjęciem i numerem PESEL, pozwalającym na stwierdzenie tożsamości i zgłoś się na ulicę Szymanowskiego 5, na segmencie sportowym szkoły będzie można oddać krew.

Każda osoba za bezinteresowne wsparcie akcji poprzez oddanie krwi otrzymuje:
7 czekolad, legitymację honorowego dawcy krwi, ustawowo dzień wolny od pracy (w dniu oddania krwi). Krwiodawca ma wykonane bezpłatnie: badanie grupy krwi, określony poziom hemoglobiny, badania wirusologiczne (nosicieli zapalenia wątroby B i C, wirusa HIV i kiły).

Pilnie! Potrzebna jest krew!
Przyjdź!
Podziel się życiem!


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Święto Wojska Polskiego w Garnizonie Powidz Zguba Uczniowie bez biletów ! Dojazdy do szkół na godzinę 08:00 Blisko, coraz bliżej Czytelnicy piszą - Nowy wóż strażacki Food Truckowy kokurs Jubilaci Piknik militarny Konińska Pielgrzyma - Jasna Góra