Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 25.06.2019 r. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Ocena:

Bp Gębicki poświęcił pomnik św. Jana Pawła II

Malanów 21.05.2019 08:31

Bp Gębicki poświęcił pomnik św. Jana Pawła II

„Czas ucieka, wieczność czeka” - te słowa czytał codziennie młody Karol Wojtyła, patrząc przez okno swojego domu w Wadowicach. I właśnie postać św. Jana Pawła II znalazła się w centrum wydarzeń ostatnich dni w malanowskiej parafii.


 
Tegoroczne uroczystości 99. rocznicy urodzin papieża Polaka przybrały w Malanowie wyjątkową formę. Rozpoczęły się one w piątek apelem ku czci św. Jana Pawła II, patrona miejscowego gimnazjum. Było to ostanie święto patrona szkoły, która kończy swoje istenie w dotychczasowym wymiarze.
 
Następnego dnia, w sobotę, 18 maja, uroczystościom przewodniczył ks. bp Stanisław Gębicki, który udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania oraz poświęcił pomnik świętego papieża, wzniesiony obok parafialnej świątyni.
 
W czasie homilii Ksiądz Biskup przypomniał aktualność przesłania, jakie zostawił młodym św. Jan Paweł II.
 
Eucharystia była wspólnym dziękczynieniem za dary Ducha Świętego, a także za kapłaństwo i kapłanów, którzy przybyli na uroczystość. Pamiętano o złotym jubileuszu święceń kapłańskich ks. bp. Stanisława Gębickiego, oraz 65-leciu kapłaństwa ks. prał. Jana Fornalczyka, byłego duszpasterza malanowskiej parafii.
 
Po Mzszy św. Sufragan Włocławski poświęcił pomnik św. Jana Pawła II. Rzeźba naturalnej wielkości, została wykonana ze spiżu, przez artystę rzeźbiarza Jana Funka. Jej fundatorami jest rodzina państwa Kubackich z Malanowa.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Śledztwo w sprawie prywatyzacji KWB Adamów Transmisja w TV Polonia z Konina Czytelnicy piszą .... - Nie dla odwiedzających Wierni modlili się przed Kościołem Św. Maksymiliana Kolbe Modlitwa przebłagalna MOSiR Konin - nowy dyrektor od 1 lipca Drożej za parkowanie Zamknięty przejazd w Patrzykowie Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu przy Kauflandzie Boże Ciało - zapowiedzi