Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 21.11.2019 r. Imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Ocena: 2
2 0

Rajd Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Konin 16.05.2019 14:54

Rajd Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W sobotę 18.05.2019 r. już po raz szósty startuje Rowerowy Rajd Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Regionu Konińskiego. Organizuje go Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie, przy pomocy konińskiego oddziału PTTK oraz poznańskiego oddziału IPN.


W tym roku pojedziemy trasą Konin (ZSGE) – Gosławice – Kleczew – Ślesin – Wąsosze – Licheń – Konin (ZSGE) (łącznie prawie 70 km). W Gosławicach, Kleczewie, Wąsoszach i Licheniu zatrzymamy się, aby uczcić pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej lub innych tragicznych wydarzeń z naszej historii, a na Marinie w Ślesinie na uczestników czekać będzie rajdowa grochówka. W ten sposób rajd łączy walory rekreacyjno-turystyczne z niekonwencjonalną lekcją historii i patriotyzmu. Rajd ma charakter otwarty, biorą w nim udział uczniowie i nauczyciele ZSGE (ok. 80 osób) oraz uczestnicy z zewnątrz (ok. 50 osób). W załącznikach materiały dotyczące rajdu – zapraszam na trasę lub chociaż na start.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


KOMUNIKAT – ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Na Kleczewskiej Już nie będzie straszył w centrum miasta Wzięli się za zieleń Dwa areszty za znęcanie się nad rodziną. Śmiertelne strzały w Koninie Pożar oraz wypadek na ulicy Przemysłowej Ważny Komunikat APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI PREZYDENT ZWOŁAŁ NADZWYCZAJNE POSIEDZENIE POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO