Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 25.05.2020 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ocena:

Finał konkursu Dbamy o czyste powietrze w powiecie

Konin 13.05.2019 18:40

Finał konkursu Dbamy o czyste powietrze w powiecie

Pomysłowe i kreatywne, o dużej wartości merytorycznej i walorach edukacyjnych. Mowa o spotach przygotowanych przez laureatów konkursu „Dbamy o czyste powietrze w powiecie konińskim”. Autorami najlepszych nagrań, uhonorowanych pierwszym miejscem, okazali sięi uczniowie SP im. Janusza Korczaka w Woli Podłężnej i ZSEU w Żychlinie.


Konińskie starostwo zakończyło realizację I edycji konkursu „Dbamy o czyste powietrze w powiecie konińskim”. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród finalistom odbyło się 10 maja w wiosce norweskiej Arendel we Włodzimirowie.

W konkursie, który miał zwrócić uwagę młodego pokolenia na jakość powietrza jakim oddychamy, wzięły udział 22 szkoły podstawowe i 4 placówki oświatowe, dla których powiat jest organem prowadzącym. Uczniowie przygotowali 24 spoty tematycznie związane z problemem zanieczyszczenia powietrza oraz sposobami jego ochrony. Po dokonaniu ich oceny według takich kryteriów, jak: zgodność pracy z tematem, regulaminem oraz celami konkursu, czytelność przekazu, pomysłowość i kreatywność, jakość wykonania nagrania oraz wartość merytoryczna i walory edukacyjne, komisja konkursowa postanowiła przyznać I miejsce w kategorii szkół podstawowych: autorkom spotu reprezentującego szkołę im. Janusza Korczaka w Kramsku (Nikoli Adamczyk, Zuzannie Grabarze, Paulinie Koźmińskiej i Julii Kulik), a w kategorii szkół ponadpodstawowych – uczniom Zespołu Szkól Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie (Annie Korpas, Joannie Janiak, Hubertowi Pawlakowi oraz Patrykowi Mazurowi).

 W trójce najlepszych znalazły się także drużyny z dwóch szkół podstawowych im. Kornela Makuszyńskiego: w Ostrowążu (Martyna Szabelska, Damian Wiśniewski, Grzegorz Woźniak, Hubert Pieszak) oraz w Białej Panieńskiej (Jakub Choderny, Bartłomiej Cichy, Marcin Cichy  i Szymon Szofer).

 W kategorii szkół ponadpodstawowych, laureatami II miejsca zostali uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie (Jakub Adamczyk, Natalia Kilichowska, Daria Drzewiecka, Patryk Dunaj), a miejsce III zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie (Wiktoria Natywo, Nadia Pieszak, Weronika Dranikowska Mikołaj Mirecki).

Spot autorstwa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Piotra Janaszka w Rychwale (Wiktora Maćkowskiego, Jakuba Rzeczkowskiego, Małgorzaty Lisieckiej oraz Sabiny Grobelskiej) został wyróżniony przez Nadleśnictwo Grodziec.

Laureaci konkursu „Dbamy o czyste powietrze w powiecie konińskim” otrzymali nagrody ufundowane przez  starostwo (słuchawki bluetooth, głośniki bezprzewodowe do Ipod/MP3 oraz powerbanki), a pozostali finaliści - upominki przygotowane przez nadleśnictwa Konin i Grodziec. Szkoły otrzymały czujniki SmogTok do pomiaru pyłów zawieszonych PM2,5, PM10 oraz temperatury i wilgotności powietrza. Gratulacje oraz podziękowania za wiedzę ekologiczną i udział w konkursie  wszystkim jego uczestnikom złożyli starosta koniński Stanisław Bielik oraz  Henryk Kryk, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Konińskiego. 

Po części oficjalnej spotkania, dzieci i młodzież wzięły udział w emocjonującej grze terenowej i konkursach. Dobrą zabawę i pobyt w wiosce norweskiej Arendel zakończyło wspólne ognisko.

 

 

 

Marta J. Bagrowska


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! III ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE JUŻ OD 18 MAJA TEST&GO – zbadaj się i jedź w Kaliszu Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki Zmiany na linii numer '50' Nowe spojrzenie na Cukrownię SŁUŹBA NA ROWERACH ROZPOCZĘTA Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! Przywracanie obsługi bezpośredniej w Urzędzie Skarbowym Od 18 maja wraca podstawowy rozkład jazdy MZK oraz wprowadzone będą nowe limity pasażerów w autobusach